Міненерго створює механізми для запуску ринку біометану
11.02.2022 | 15:39
 

Міністерство енергетики виносить на громадське обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку функціонування реєстру біометану».

 

Прийняття проєкту дозволить запустити ринок біометану шляхом надання виробникам електричної/теплової енергії гарантій походження при купівлі/продажу біометану.

 

Проєктом передбачено:

-          впровадження загальних принципів функціонування реєстру біометану;

-          визначення обов’язків держателя реєстру та користувачів реєстру;

-          порядок створення облікового запису користувача реєстру;

-          порядок формування гарантій походження біометану, їх передачі, розподілу або анулювання та надання сертифікатів походження біометану;

-          порядок проведення незалежного аудиту діяльності, пов’язаної з виробництвом біометану.

 

Згідно проєкту, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження є держателем, технічним адміністратором та реєстратором реєстру.

 

Прийняття регуляторного акту також забезпечить можливість верифікувати очищений біогаз (біометан), фізико-хімічні характеристики якого відповідають стандартам на природний газ, та надавати гарантії походження на певний обсяг поданого в газотранспортну систему біометану, а потім виробляти теплову та електричну енергію на конегераційних установках безпосередньо біля споживача.

 

Передбачається, що Держенергоефективності забезпечить створення на функціонування реєстру біометану у шестимісячний термін після ухвалення постанови Уряду.

 

 

З проєктом можна ознайомитись за посиланням

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245630850&cat_id=167475

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245630898