Україна почала головувати в Енергетичному Співтоваристві - Ярослав Демченков
30.11.2021 | 18:57
 

 

 

 

Сьогодні на 19-му засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков мав честь прийняти президентство України в Енергетичному Співтоваристві терміном на один рік.

 

«Для України Енергетичне Співтовариство є гарантом європейської інтеграції і пропонує формат, в рамках якого ми можемо вирішувати важливі питання на рівних з Європейським Союзом та Договірними сторонами», - наголосив Ярослав Демченков.

 

Україна під час головування докладатиме зусиль для посилення ролі енергетичної солідарності, яка вкрай важлива в умовах енергетичної кризи, яку зараз переживають багато країн.

 

«Ми внесемо пропозиції щодо забезпечення солідарності на регіональному рівні в рамках ініціативи RESP – Регіонального енергетичного партнерства, і плануємо її обговорення на спеціальній зустрічі, яку маємо намір організувати найближчим часом», – зазначив заступник міністра.

 

На засіданні також було прийнято законодавчі пакеті ЄС «Чиста енергія для всіх європейців» I і II та запропоновані Європейським Союзом Загальні керівні принципи щодо прийняття Дорожньої карти з декарбонізації для Договірних Сторін Енергетичного Співтовариства.

 

«Ми рішуче налаштовані на проведення декарбонізації енергетичної галузі України та дотримання Європейського зеленого курсу. Затвердження Радою Міністрів Керівних принципів щодо прийняття Дорожньої карти з декарбонізації є важливим сигналом щодо готовності Енергетичного Співтовариства діяти спільно з Європейським Союзом та іншими міжнародними партнерами, щоб досягти нульового балансу викидів парникових газів до 2050 року. Україна підтримує ініціативу Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо створення національних фондів декарбонізації, співфінансування яких відбувається за рахунок надходжень, передбачених ціноутворенням на вуглецеві викиди та грантів Європейського Союзу. Така підтримка має вкрай важливе значення у пом’якшенні перехідного періоду для країн, що є Договірними сторонами Енергетичного Співтовариства, зокрема, й України. Працюючи разом з ЄС та Договірними сторонами Енергетичного Співтовариства нам вдасться подолати виклики при здійсненні енергетичного переходу і отримати від цього процесу максимальні результати», - зазначив Ярослав Демченков.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245606843