Комплексний підхід до енергоефективності дозволяє заощаджувати до 40% на комунальних платежах - Юлія Підкоморна
23.11.2021 | 15:46
 

 

 

 

 

Понад 870 тисяч домогосподарств за 7 років дії Державної програми з енергоефективності отримали допомогу від держави на енергоефективні заходи у розмірі майже 3,5 млрд гривень.

 

Про це заявила заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна у енергоблозі Міненерго.

 

«Впровадження заходів з енергоефективності – це важливий етап підготовки до опалювального сезону. Це може бути утеплення будинку, заміна вікон чи паливних котлів або ж модернізація систем водо- та теплопостачання. Як показує досвід, домогосподарства, які підійшли комплексно до заходів енергоефективності, заощаджують до 40% на оплаті за енергоресурси», - зазначила Юлія Підкоморна.

 

За 7 років дії Державної програми з енергоефективності понад 870 тисяч домогосподарств скористались допомогою держави і отримали компенсацію у розмірі майже 3,5 млрд гривень.

 

Завдяки ухваленому в жовтні Закону про енергоефективність з наступного бюджетного року у проєкті Держбюджету щорічно мають передбачатися видатки на програми з енергоефективності у розмірі не менше 1% видаткової частини бюджету, а це приблизно 14,5 мільярдів грн.

 

Ще одне нововведення Закону – новий формат платіжки за комунальні послуги. Вона міститиме детальну інформацію про споживання енергії, та порівняння поточних показників з минулорічними. Кожен зможе проаналізувати ефективність власного використання енергоресурсів та за потреби скористатися доступними програмами якості послуг з постачання природного газу та електричної енергії.

 

«Головна мета енергоефективності – це не лише збереження та раціональне використання наших енергоресурсів, це і комфортні умови життя для кожного українця», – наголосила Юлія Підкоморна.

 

Відео можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=2ykcYJRm-8w

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245603745