Закон щодо розвитку "зеленої" енергетики дозволить виробникам оптимізувати торгову стратегію і збільшувати доходи
20.10.2021 | 12:42
 

 

 

 

19 жовтня під головуванням першого заступника міністра енергетики Юрія Власенка відбулася нарада стосовно обговорення законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах».

 

У нараді взяли участь представники ДП «Гарантований покупець», «НЕК «Укренерго», НКРЕКП, USAID Проєкт енергетичної безпеки, профільних асоціацій з відновлюваної енергетики, а також компаній-виробників та інвесторів у ВДЕ.

 

Законопроєкт було розроблено Міністерством енергетики і винесено на громадське обговорення у серпні цього року. Міненерго врахувало більшість зауважень, висловлених зацікавленими сторонами, і готове найближчим часом представити законопроєкт на розгляд Кабінету Міністрів для його подальшого подання до Верховної Ради.

 

Документ передбачає запровадження системи Feed-in-Premium, або контрактів на різницю, для виробників з альтернативних джерел енергії замість фіксованих платежів за «зеленим» тарифом – Feed-in-Tariff. Це альтернативний механізм, який передбачає можливість для виробників виступати самостійним учасником ринку, оптимізувати свою торгову стратегію і збільшувати доходи. Така система успішно запроваджена у більшості європейських країн.

 

Усі виробники «зеленої» електроенергії зможуть почати працювати за новим механізмом з моменту його запровадження.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245590564