Міненерго ініціює впровадження "чорного списку" для недобросовісних учасників ринку електроенергії
08.07.2021 | 12:06
 

 

 

З метою посилення відповідальності недобросовісних учасників ринку за порушення договірних умов Міністерство енергетики ініціює внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на Товарній біржі «Українська енергетична біржа».

 

Буде запропоновано ввести перелік систематичних порушників  договірних зобов’язань (так званий Black List), який тимчасово обмежуватиме їм доступ до торгів на електронних аукціонах за двосторонніми договорами.

 

Напрацювання будуть представлені на засіданні аукціонного комітету, яке відбудеться 09 липня 2021 року.

 

Також до Міненерго із запитами щодо запровадження таких змін звернулись ДП «Гарантований покупець» та Українська енергетична біржа.

 

Розроблені зміни спрямовані на стабілізацію ситуації на ринку електричної енергії з метою забезпечення безпеки постачання споживачам.

 

Слід зазначити, що зараз спостерігається ситуація спотворення ціноутворення на організованих сегментах ринку, про що свідчить періодичне падіння ціни на електричну енергію нижче собівартості її виробництва навіть найдешевшою атомною генерацією.

 

Також останнім часом спостерігаються маніпуляції і на ринку двосторонніх договорів.  Окремі трейдери та електропостачальники, які уклали двосторонні договори на купівлю електроенергії за результатами електронних аукціонів, не виконують взяті на себе зобов’язання щодо купівлі електроенергії в обсягах і за цінами, відповідно до договору, та порушують умови оплати за відпущену електричну енергію.

 

Ця ситуація призводить до погіршення фінансово-економічного стану виробників електричної енергії, ускладнює планування їх виробничої діяльності, зокрема, визначення та формування необхідних запасів палива.

 

В свою чергу, це ускладнює підготовку енергогенеруючих підприємств до проходження осінньо-зимового періоду та створює загрозу безпеці постачання електричної енергії споживачам.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245555475