Спільний газовий консорціум допоможе перетворити газ на товар із інструменту політичного тиску і шантажу РФ, - Олена Зеркаль
08.06.2021 | 11:49
 

 

 

Проблему щодо будівництва «Північного потоку-2» потрібно вирішувати комплексно, використовуючи геополітичні механізми, міжнародні домовленості та вибудовуючи спільну позицію із державами-партнерами.

 

Про це заявила радниця міністра енергетики Олена Зеркаль в ефірі ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

 

«Це геополітична проблема і вона має вирішуватися на геополітичному рівні із застосуванням механізмів, притаманних геополітиці. «Північний потік-2» став каменем спотикання для всієї Європи і для трансатлантичних відносин. Це вже не лише питання України. Ця газова труба стала питанням і предметом міжнародних перемовин на найвищому рівні», - зазначила Олена Зеркаль.

 

Україна має вийти зі стратегічною пропозицією, що передбачатиме забезпечення безпеки держави. Є декілька можливих механізмів для цього.

 

«Це може бути та сама ідея, яка була в 2019 році щодо спільного консорціуму із залученням європейських і американських компаній до використання української труби», - наголосила Олена Зеркаль.

 

За її словами, це буде тиск на Російську Федерацію щодо зняття експортної монополії на продаж газу газопроводом в Європу. Коли всі компанії отримують доступ до ГТС, це сприятиме створенню ринку. Тоді газ стане товаром і перестане бути інструментом політичного тиску і шантажу.

 

За допомогою партнерів України в Європейському союзі вже вдалося внести зміни до 3-ї газової директиви, які передбачають її застосування до Північного потоку-2.

 

«Дуже важливо, щоб вона була застосована в повному обсязі. Тому що це дасть можливість збалансувати ринкові відносини, якщо Північний потік-2 буде все ж таки добудований, сертифікований, і запущений. Просто треба думати на декілька кроків вперед, продумувати стратегії», - наголосила радниця міністра.

 

Вона зазначила, що у ЄС є інструментарій, який може убезпечити Україну від застосування Північного потоку-2 в повному обсязі і залишення української ГТС без транзиту. Але для цього треба працювати з Європейською комісією, а також з іншими країнами, які також не зацікавлені в тому, щоб ПП-2 був запущений.

 

«Країни Східної Європи жодна не зацікавлена. Вони несуть колосальні втрати від цього Північного потоку-2, і їхня позиція була ключовою в Європейському Союзі», - підсумувала Олена Зеркаль.

 

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245545169