Виконання НПСВ потребує визначення джерел фінансування і інвестицій, - Максим Немчинов
07.06.2021 | 17:31
 

 

 

 

 

Заступник міністра енергетики Максим Немчинов взяв участь у форумі «Україна30. Екологія», у секції «Запобігання промисловому забрудненню».

Він наголосив, що на сьогодні Україна виконує норми, визначені Національним планом із скорочення викидів великими спалювальними установками.

«На сьогодні ми не перевищуємо наші міжнародні зобов’язання по жодному з викидів. Але вже починаючи з 2025 року, якщо ми нічого не будемо робити, ми будемо перевищувати ці показники, і це призведе до порушення наших зобов’язань», - зазначив Максим Немчинов.

Зараз у Нацплані передбачено модернізацію понад 90 установок. Сумарно для виконання НПСВ на цих установках операторам необхідно інвестувати до 4,3 млрд євро. До прикладу: в Європі за 1990-2016 роки інвестовано в екомодернізацію за рахунок державної допомоги: Німеччина – 19 млрд євро, Польща – 11 млрд євро, Чехія – 7 млрд євро.

«Зараз міністерство працює над розробленням механізм фінансування заходів із екомодернізації – за рахунок чого ми будемо проводити екологічну модернізацію обладнання», - підсумував Максим Немчинов.

За його словами, в подальшому необхідно йти шляхом оптимізації обладнання, яке працює на вугіллі, та його модернізації в тій кількості, яка необхідна для безпечної та сталої роботи енергетичної системи. Вся інша генерація має будуватися вже з урахуванням екологічних вимог і не використовувати викопні види палива.

 

Довідково.

Постановою від 08.11.2017 № 796-р Уряд затвердив Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок з метою виконання зобов’язань України в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства в частині обмеження викидів забруднюючих речовин.

 Метою НПСВ є поступове скорочення викидів діоксиду сірки (далі – SO2), оксидів азоту (далі – NOx) та речовин у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом, (далі – пил) від існуючих великих спалювальних установок, номінальна теплова потужність яких становить      50 МВт і більше, а перший дозвіл на викиди або дозвіл на проектування установки видано до 01 липня 1992 року. Після завершення терміну дії Національного плану скорочення викидів всі спалювальні установки мають відповідати вимогам Директиви 2010/75/ЄС по викидах перелічених вище забруднюючих речовин.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245545018