Україна і Катар підписали меморандум про співпрацю у нафтогазовій сфері
05.04.2021 | 14:36
 

 

 

 

Міністерство енергетики України та Qatar Petroleum – державна компанія Катару, яка провадить нафтогазову діяльність – сьогодні уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо енергетичного співробітництва. Від України документ підписав в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко, зі сторони Катару - Президент та Генеральний директор компанії Qatar Petroleum, державний міністр з енергетики Саад бін Шеріда Аль-Каабі.

 

Держави мають намір розвивати співпрацю зокрема у сферах інвестицій з Катару у розвідку та видобуток газу в Україні, а також поставок газу (СПГ - скрапленого природного газу / LNG - liquefied natural gas) з Катару до України.

 

«Співпраця у нафтогазовій сфері України і Катару - перспективна і важлива для нашої країни. Катар є одним з найбільших виробників газу у світі  і має цінний досвід та значні фінансові ресурси для інвестицій у розвідку та видобуток газу в Україні. Збільшення власного видобутку газу, диверсифікація джерел поставок газу відповідає інтересам споживачів газу в Україні і сприятиме сталому розвитку економіки та зміцненню енергетичної безпеки України», - наголосив Юрій Вітренко, який наразі перебуває з візитом у столиці Катару Доха у складі української делегації на чолі з Президентом України.

 

Меморандум залишатиметься чинним протягом трьох років і може бути автоматично продовжений на такий же період.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245524686