Міненерго високо цінує підтримку Конгресу США щодо протистояння будівництву "Північного потоку-2"
04.01.2021 | 14:46
 

 

 

 

 

Міністерства енергетики України вдячне уряду США та його агенціям за постійну підтримку енергетичного сектору України та послідовну позицію Сполучених Штатів у підтримці України на шляху забезпечення власної енергетичної незалежності та регіону в цілому, що відображено у відповідному Законі США «Про протидію супротивникам Америки через санкції». 

 

Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт про оборонну політику, що передбачає фінансову допомогу Україні та санкції за участь у будівництві російського газопроводу «Північний потік-2» та «Турецький потік». Санкції діятимуть також у разі, якщо ці трубопроводні проєкти змінять назву чи будуть замінені іншими.

 

Це ще одне свідчення надійних партнерських відносин та бачення перспективного розвитку на основі спільних цінностей для досягнення енергетичної безпеки як України, так і регіону в цілому.

 

«Починаючи з 2017 року Україна активно співпрацює з Конгресом США в напрямку запровадження санкцій щодо будівництва Північного потоку-2, тому із задоволенням відзначаємо послідовність дій наших американських партнерів та прогрес у вирішенні таких принципових питань. Саме позиція США сприяла тому, що Північний потік-2 досі не побудовано», - відзначив в.о. Міністра Юрій Вітренко.

 

Міненерго також наголошує про готовність України забезпечити повною мірою транспортування газу в необхідних обсягах до країн ЄС через ГТС України з найменшими витратами та мінімальним впливом на довкілля. Використання української ГТС є економічно обгрунтованим. Крім того, українська ГТС неодноразово доводила свою надійність, а держава демонструвала відповідальність у виконанні взятих на себе зобов’язань. 

 

Міненерго націлене на поглиблення співпраці та стратегічного партнерства із США у сфері енергетики, що нині є одним із пріоритетів відносин України і США.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245505141