Підписано угоди про розподіл продукції на семи нафтогазових ділянках
31.12.2020 | 14:32
 

 

 

 

Підписання угод про розподіл продукції відбулось 31 грудня за участю та в присутності  Глави Уряду Дениса Шмигаля.  Від Міненерго угоди підписав заступник Міністр енергетики Юрій Бойко.

 

Угоди про розподіл продукції підписані  по 7 ділянках: Софіївська, Угнівська, Балаклійська, Іванівська, Зінківська, Бузівська, Берестянська.

 

Прем’єр-міністр наголосив, що підписання угод про розподіл продукції є надзвичайно важливим кроком для енергонезалежності та енергетичної самодостатності, оскільки розробка цих родовищ допоможе суттєво наростити видобуток газу.

 

«Держава, крім інвестицій, отримає сотні нових високооплачуваних робочих місць, значну частку від видобутого ресурсу та суттєві податкові надходження», — зазначив очільник Уряду.

 

Конкурси на укладення відповідних угод відбулись у 2019 році.

 

Слід зазначити, що представники Уряду та інвесторів провели значну системну роботу для формування механізмів реалізації Угод про розподіл продукції продукції. Переговорним командам вдалось за відведений законодавством час сформувати механізми реалізації нафтогазової діяльності на ділянках надр з урахуванням довгострокової перспективи.

 

Зазначені механізми лягли в основу проєктів Угод про розподіл вуглеводнів, які схвалені Урядом та підписані сьогодні.

 

«Залучення інвестицій у пошук та видобуток вуглеводнів у межах запропонованих ділянок шляхом укладення відповідних угод про розподіл продукції із переможцями конкурсу призведе до внесення багатомільярдних інвестицій у пошук і видобуток нафти і газу в Україні, нарощування власного видобутку та зменшення залежності України від імпорту природного газу», - підкреслив  Юрій Бойко.

 

Згідно з укладеними угодами про розподіл продукції Україна на визначений строк передає право приватному інвестору на проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на конкретній ділянці. Інвестор зі свого боку бере зобов’язання за свій рахунок виконати доручені роботи з наступною компенсацією витрат і отриманням плати у вигляді частини прибуткової продукції.

 

Більш детально про це

https://www.kmu.gov.ua/news/premyer-ministr-vpershe-uryad-pidpisuye-ugodi-pro-rozpodil-produkciyi-iz-peremozhcyami-vidkritih-ta-prozorih-aukcioniv?fbclid=IwAR3etMHJQRUGO-lNbgE-sJhmIYgz1onjlaeB5ERAwTVhkfyS4jNqtfOi8Ng

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245504626