Готовність теплопостачальних підприємств до роботи в опалювальному періоді - огляд регіонів
17.12.2020 | 12:44
 

 

 

 

 

З початку червня цього року представниками Управління Держенергонагляду в Одеській області проведено 8 моніторингів теплогенеруючих, теплотранспортуючих і теплопостачальних організацій щодо їх готовності до роботи в опалювальному періоді 2020-2021 років (далі – ОП). В результаті було оглянуто 193 джерела теплової енергії та 104 центральних теплових пункти. Складено 8 довідок з рекомендаціями щодо усунення 38 недоліків.  Управлінням взято на контроль усунення порушень суб’єктами господарювання. Станом на 15 грудня було усунуто 14 недоліків (36,84%).

За результатами здійснених заходів підписано 8 Актів готовності теплового господарства до роботи в ОП (далі – Акт готовності) таким підприємствам: КПТМ  «Южтеплокомуненерго», КП «Чорноморськтеплоенерго», КПТМ «Ізмаїлтеплокомуненерго», КП «Теплопостачання міста Одеси»,  КВЕП «Подільськтеплокомуненерго», КП «Білгород-Дністровськтеплоенерго», МКП «Одеська теплоелектроцентраль №2» та ЖКГ Черноморської селищної ради.

Також представниками Управління підписано 30 Актів стану готовності теплового господарства до роботи в ОП (далі –  Акт стану готовності) по 314 об’єктам 30 суб’єктів господарювання, зокрема:

- джерел теплової енергії – 8 суб’єктів  (193 джерела);

- медичних та лікувальних закладів – 4;

- дошкільних навчальних та інших дитячих закладів – 6 суб’єктів (146 об’єктів);

- шкіл – 9 суб’єктів (151 об’єкт);

- професійних та вищих навчальних закладів – 1;

- інших закладів соціального призначення – 1;

- адмінбудівель – 1.

 

Станом на 15 грудня відсоток готовності об’єктів суб’єктів відносин у сфері теплопостачання становить:

- джерела теплової енергії – 91,90 %;

- медичні та лікувальні заклади – 2,02 %;

- дошкільні навчальні та інші дитячі заклади – 17,27 %; 

- школи – 21,73 %;

- професійні та вищі навчальні заклади – 1,15%;

- інші заклади соціального призначення – 2,56%;

- промислові – 0%;

- адмінбудівлі – 0,5%;

- інші - 0%.

 

Крім того, під час проведення моніторингів Управлінням Держенергонагляду в Одеській області виявлено незадовільний стан підготовки теплових господарств до роботи в ОП у низки підприємств, серед яких:

 

1.    Теплопостачальні організації:

-     КПТМ «Южтеплокомуненерго». Не проведено гідравлічні випробування   устаткування теплових мереж на щільність та міцність (ділянки теплових мереж від ЦТП-31 до вводу у житлові будинки по пр. Миру 23, 25 та вул. Будівельників, 13, а також від ТК-17 до ЦТП № 24 у м. Южне);

-     КП «Теплопостачання міста Одеси». Не завершено реконструкцію теплових мереж по вул. Пастера та вул. Канатна у м. Одеса.

2.    Споживачі теплової енергії:

-      КПНЗ «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №8» м. Одеси. Не проведено промивання устаткування трубопроводів теплових мереж внутрішньобудинкової системи опалення та трубопроводів індивідуального теплового пункту. Також особа, відповідальна за справний стан і безпечну експлуатацію устаткування теплових установок та мереж об’єктів, не пройшла перевірку знань Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж (ПТЕТУіМ);

-     КПНЗ «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Джинестра». Особа, відповідальна за справний стан і безпечну експлуатацію устаткування теплових установок та мереж об’єктів, не пройшла перевірку знань ПТЕТУіМ.

Зі свого боку, інспекторами Управління Держенергонагляду у Львівській області проведено оцінку готовності до роботи в ОП теплопостачальних організацій ПАТ «Львівський завод залізобетонних виробів № 2» та ТзОВ «Теплоінвестсервіс».

На обслуговуванні ПАТ «Львівський завод залізобетонних виробів № 2» знаходиться котельня та розподільчі теплові мережі. Підприємство забезпечує тепловою енергією 3 житлові будинки у м. Львів.

 

На обслуговуванні ТзОВ «Теплоінвестсервіс» знаходяться 2 котельні та розподільчі теплові мережі. Підприємство забезпечує тепловою енергією лікувальний заклад та середній навчальний заклад.

 

Під час оглядів котелень було встановлено, що:

- теплове обладнання у справному стані;

-  виконано ремонт та технічне обслуговування насосного обладнання;

- котельні обладнані повіреними манометрами і термометрами;

- налагоджено автоматику котельні, надано підтверджуючі акти;

- план-графік заходів з підготовки до роботи в ОП виконано у повному обсязі тощо.

 

З метою покращення експлуатації системи теплопостачання було рекомендовано усунути наступні порушення чинних нормативно-технічних документів (НТД):

- поновити температурні графіки подачі теплоносія на котлах підприємства;

- поновити інструкції з експлуатації обладнання.

 

Порушення НТД було усунуто під час проведення моніторингів. Підприємствам підписано Акти готовності до роботи в ОП.

 

На Донеччині протягом минулого тижня представниками Управління Держенергонагляду здійснено моніторинг стану готовності теплових господарств до роботи в ОП 7 суб’єктів господарювання (споживачів соціальної сфери: лікарні, дошкільні навчальні заклади, заклади освіти). У результаті заходів підписано 18 Актів стану готовності з висновком «теплове господарство підготовлено» по:

- дошкільним навчальним та іншим дитячим закладам – 16;

- школам – 2.

 

Також підписано Акти готовності 7 суб’єктам господарювання (споживачам теплової енергії).

 

Загалом з червня поточного року представники Управління взяли участь у роботі:

      86 комісій суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії (теплопостачальні організації), з перевірки готовності їх теплових господарств до роботи в ОП. Перевірено стан готовності до роботи в ОП 397 котелень (95,7 % від загальної кількості) та підписано Акти стану готовності теплового господарства до роботи в ОП по цим об’єктам. Крім того, підписано 26 Актів готовності по теплопостачальним організаціям;

      216 комісій суб’єктів господарювання (споживачів соціальної сфери: лікарні, дошкільні навчальні заклади, заклади освіти) з перевірки готовності їх теплових господарств до роботи в ОП. За результатами роботи комісій підписано 707 Актів стану готовності теплового господарства до роботи в ОП по об’єктам споживачів. Водночас Акти готовності підписано 199 суб’єктам господарювання (споживачам теплової енергії).

Водночас минулого тижня представники Управління Держенергонагляду у Вінницькій області взяли участь у двох комісіях з перевірки готовності теплового господарства до роботи в ОП. Під час оглядів комісією зауважень не виявлено. Видано 2 Акти готовності та 2 Акти стану готовності суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245500766