Ольга Буславець окреслила перспективи розвитку водневої енергетики в Україні
12.11.2020 | 13:13
 

 

 

 

 

 

У Міненерго розглядають декілька варіантів транспортування водню українського виробництва до Європи.

В.о. Міністра енергетики Ольга Буславець відкрила круглий стіл «Воднева економіка: дорожня карта».

Цього року Євросоюз затвердив Водневу стратегію для кліматично-нейтральної Європи до 2050 року, у якій, зокрема, визначено Україну пріоритетним партнером завдяки її потенціалу з виробництва «зеленого» водню та наявної інфраструктури, з’єднаної з ЄС.

«Україна ставить перед собою амбітні кліматичні цілі щодо декарбонізації енергетики, промисловості і транспорту. Тому використання «зеленого» водню є інструментом, що може забезпечити виконання поставлених цілей. Міністерство вже розробляє дорожню карту водневої енергетики України. Нами окреслено короткострокову, середньострокову та довгострокову перспективи транспортування водню», – наголосила Ольга Буславець.

Короткострокова перспектива: водень, що транспортується у невеликих кількостях у газоподібному стані в цистернах, за допомогою вантажних автомобілів, що використовують дорожню інфраструктуру.

Середньострокова перспектива: водень може транспортуватися як рідкий органічний водень (LOHC) вантажівками та залізничною інфраструктурою.

Довгостроковий горизонт: використання регіональної та транспортної інфраструктури газопроводів для місцевих перевезень у великих кількостях та для обсягів експорту.

Водночас можливості газотранспортної системи для транспортування водню мають бути ретельно вивчені спільно з експертами з метою гарантування безпечної роботи.

«Це питання потрібно додатково опрацювати разом з експертами ЄС щодо визначення маршрутів, а також опрацювати комплекс заходів для забезпечення надійності і безпеки роботи газотранспортної системи з новим енергоносієм», - наголосила Ольга Буславець.

 

Подальша робота включатиме:

             розробку та прийняття нормативно-правової бази для забезпечення функціонування галузі водневої енергетики України, апроксимації законодавства до вимог міжнародного права в цій сфері;

             впровадження в Україні системи стандартизації в галузі водневої енергетики, розробленої на базі міжнародно встановлених стандартів та норм для цього виду палива;

             розробку вимог та заходів щодо безпеки в процесі виробництва, зберігання, транспортування та споживання  водню з урахуванням сучасних технологій провідних країн ЕС.

В рамках Експертної ради при Міністерстві вже створено Робочу групу з розвитку водневої енергетики, до якої можуть долучатися зацікавлені сторони.

Зазначимо, що відповідно до «Ініціативи зеленого водню для Європейського Зеленого курсу 2x40 ГВт» та плану виходу з кризи COVID-19, на Україну виділено створення 10 ГВт нових потужностей з виробництва «зеленого» водню, з яких більшість призначена для експорту до Європейського Союзу.

Нагадаємо, під час нещодавнього візиту української делегації під головуванням Ольги Буславець в Дюссельдорф було проведено низку зустрічей із німецькими компаніями Thyssenkrupp та Siemens. Очільниця Міненерго презентувала портфель потенційних пілотних проєктів водневої енергетики, які можуть бути реалізовані в рамках енергетичного партнерства між Україною та Німеччиною.

Питання співробітництва у сфері водневої енергетики включено до основних тем енергетичного партнерства між Україною і Німеччиною, визначеного Спільною заявою, яку у серпні цього року підписали Ольга Буславець і Федеральний міністра економіки та енергетики ФРН Петер Альтмаєр.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245489053