Енергетичну стратегію України оновлять відповідно до Інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року
07.10.2020 | 17:38
 

 

 

 

В.о. Міністра енергетики України Ольга Буславець провела онлайн-зустріч з Представництвом ЄС в Україні.

 

Під час зустрічі обговорили розвиток перспективних напрямків двостороннього співробітництва України та ЄС в напрямку імплементації стратегічно важливих ініціатив та проектів.

 

Ольга Буславець відзначила високий рівень співпраці в енергетичному секторі між Україною та ЄС.

 

«Угода про асоціацію стала рушійною силою реформ в Україні, частина з яких вже довели свою високу ефективність. За підтримки ЄС в Україні вже успішно реалізовано та продовжують свою роботу численні проекти, що сприяли підвищенню енергетичної безпеки, енергоефективності та скороченню споживання традиційних енергоресурсів», – наголосила в.о. Міністра.

 

Також Ольга Буславець відзначила позитивну динаміку виходу України із кризи в енергетичному секторі та активну роботу із планування розвитку енергетичного сектору у співпраці з міжнародними партнерами з урахуванням кращих світових тенденцій. «Наша стратегічна мета - інтеграція енергетичних ринків України до ринків ЄС, синхронізація енергосистем та впровадження законодавчих та регуляторних умов відповідно до законодавства ЄС».

 

 

Також в.о. Міністра нагадала про підсумки саміту Україна-ЄС, важливим практичним результатом якого стало підписання трьох угод з Європейською Комісією, в тому числі «Кліматичний пакет для стабільної економіки: (САSЕ) в Україні».

 

Серед важливих напрямків співпраці з ЄС Ольга Буславець визначила реформування вугільної галузі, реалізацію європейської Зеленої Угоди, енергоефективність та водневу енергетику.

 

Міністерством розробляється проект Інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року, що відповідатиме вимогам до інтегрованих планів з енергетики та клімату для країн ЄС, які передбачені Регламентом ЄС щодо управління в рамках Енергетичного Союзу. Документ включатиме заходи стосовно декарбонізації, підвищення енергетичної ефективності, розбудови енергетичних ринків, підвищення енергетичної безпеки, а також запровадженню інновацій в енергетиці України.

 

На основі зазначеного Інтегрованого плану відбуватиметься оновлення Енергетичної стратегії України до 2035 року.

 

«Під час розробки Інтегрованого плану та оновлення Енергетичної стратегії ми хочемо врахувати кращий світовий досвід, тому експертна підтримка міжнародних партнерів за цими напрямами є надзвичайно актуальною», - підкреслила Ольга Буславець.

 

Сторони домовились про подальше співробітництво щодо підтримки розпочатих  реформ та докласти спільних зусиль для досягнення взаємовигідних результатів у вигляді нових енергетичних проєктів.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245477679