Україна і Велика Британія планують співпрацю в енергетичному секторі
15.09.2020 | 10:03
 

 

 

 

Держави планують співпрацювати у реформуванні вугільної галузі, розвитку «зеленої» енергетики та в контексті декарбонізації економіки в цілому.

 

Про це йшлося під час зустрічі в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець і Міністра бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великої Британії Квасі Квартенга, що відбулася 14 вересня у режимі онлайн-конференції.

 

 

Ольга Буславець зазначила, що Україна слідує європейським та світовим трендам розвитку, зокрема, в рамках поступової трансформації національної економіки та енергетики у напрямку вуглецево нейтрального розвитку.

 

«Україна започаткувала діалог із ЄС в рамках імплементації «зеленого курсу» та Європейської Зеленої Угоди, яка має до 2050 року перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент», – зазначила очільниця українського Міністерства.

 

Вона повідомила, що зараз з метою актуалізації цілей та векторів розвитку розпочався процес оновлення Енергетичної стратегії України до 2035 року з перспективою до 2050 року.

 

Водночас Україна вже зараз рухається у напрямку розвитку «зеленої» енергетики і зацікавлена у спільних проєктах.

 

«Для нас була б дуже важлива допомога Уряду Британії в рамках реалізації проєктів «Energy Storage», які є важливими для нашої енергосистеми і подальшого розвитку «зеленої»  генерації», – зазначила в.о. Міністра енергетики.

 

Ольга Буславець приділила увагу планам розвитку водневої енергетики в Україні.

 

«Україна має значний потенціал «зеленого» водню. Нами розпочато роботу з підготовки дорожньої карти розвитку водневої енергетики. До кінця року планується розпочати підготовку Стратегії розвитку даної сфери в Україні. Ми сподіваємось на результативну співпрацю при здійсненні ключових заходів з розвитку та інтеграції водневих технологій, що зокрема включатиме в себе розробку водневої концепції та реалізацію пілотних проєктів», – наголосила Ольга Буславець.

 

Окремо сторони обговорили питання трансформації вугільних регіонів, у якій Велика Британія досягла значного успіху.

 

 

«Тематика реформування вугільної галузі є під постійною увагою Президента та Прем’єр-міністра України. Для нас надзвичайно важливе започаткування пілотних проєктів з трансформації вугільних регіонів. Трансформація вугільних регіонів потребує вирішення багатьох питань – і соціальних, і економічних, і екологічних. Саме над цими питаннями ми будемо працювати найближчий час», – наголосила в.о. Міністра.

 

За її словами, Україна розглядає можливість участі у Безвугільному енергетичному Альянсі для залучення інвестицій для започаткування нових проєктів на територіях вугільних мономіст.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245471868