На РАЕС відбувся тренінг за стратегією "нульового травматизму"
26.12.2019 | 14:36
 

 

 

 

На Рівненській АЕС для представників вищої ланки керівництва та кадрового резерву керівників підприємства відбувся семінар-тренінг на тему «Концепція нульового травматизму Vision Zero. Новий підхід до безпеки на робочих місцях».

 

Стратегія «Vision Zero» або «Нульовий травматизм» була представлена Міжнародною асоціацією соціального забезпечення у Сінгапурі 2017 року на XXI Всесвітньому конгресі з безпеки і гігієни праці. На сьогоднішній день вісім тисяч підприємств світу є учасниками стратегії «Vision Zero». Ця стратегія демонструє якісно новий підхід до організації профілактики, що об’єднує три напрямкибезпеку, гігієну праці і благополуччя працівників. В основі концепції лежить сім «золотих правил», реалізація яких сприяє зниженню показників виробничого травматизму та професійної захворюваності. Всі сім правил дуже гнучкі і підходять для організацій будь-яких масштабів всіх країн світу, до розробки яких було залучено понад тисячу фахівців з безпеки праці.

 

Семінар-тренінг на РАЕС організовано з метою ефективного функціонування системи безпеки та гігієни праці, а також підвищення кваліфікації персоналу в напрямку охорони праці. Тренерами на заході виступили фахівці з охорони працікерівник ТОВ «Промислова безпека» засновник, ГО «Vision Zero in Ukraine» Андріан Галач та голова правління «ESOSH» Ольга Богданова.

 

«Приємним є той факт, що Рівненська АЕС приєдналась до міжнародної стратегії Vision Zero, що свідчить про вивчення на енергогенеруючому підприємстві кращого досвіду і його застосування на практиці. В рамках тренінгу ми даємо небагато теоретичної інформації, а намагаємося якомога більше уваги приділити практиці, тому вся аудиторія була поділена на робочі групи, в яких народжувались ідеї та рішення. Нашим завданням було допомогти зорієнтуватися, спрямувати зусилля та дискусію, для того, аби знайти правильне рішення. Окрему увагу було приділено сімом «золотим правилам» стратегії, головним з яких  є лідерство. Програма стратегії є дуже гнучкою і оптимізована для різних категорій персоналу: керівництва, працівників, інспекторів. Перший такий тренінг проведено для керівників Рівненської АЕС, проте у подальшому плануємо організовувати й для керівників середньої та нижчої ланок. Ми переконані, що керівники РАЕС, які пройшли навчання семінару-тренінгу, врахують отримані знання при організації робочого процесу. Сподіваємось, що результати проведення таких навчальних заходів сприятимуть удосконаленню охорони праці на підприємстві, - зазначив Андріан Галач.

 

На думку одного із учасників тренінгу, начальника служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації РАЕС Сергія Гордієнка, інформація щодо стратегії Vision Zero стане корисною для Рівненської АЕС, оскільки на електростанції експлуатується високотехнологічне обладнання, а вивчення передових правил, підходів та методів роботи сприяє удосконаленню та успішному розвитку будь-якого підприємства.

 

Захід пройшов у форматі активного діалогу та конструктивної дискусії. Його учасники отримали змістовну інформацію та цікавий досвід щодо реалізації концепції нульового травматизму, а також мали можливість взяти участь у різних практичних заняттях.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245431642