На енергоблоці №4 Рівненської АЕС триває модернізація САУ РДЕС-45
14.11.2019 | 14:54
 

 

 

На енергоблоці №4 Рівненської АЕС, на стадії реалізації проєкт «Модернізація системи автоматичного управління резервних дизель-генераторних електростанцій». Захід впроваджується в рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Представники компанії «Nuvia a.s.» – основного постачальника обладнання в межах реалізації заходу ознайомились з ходом виконання робіт на проммайданчику РАЕС.

Заміна обладнання САУ РДЕС-45 енергоблоку №4 Рівненської АЕС здійснюється в рамках реалізації заходу КзПБ. Метою візиту чеських фахівців на проммайданчик підприємства було ознайомлення з роботами, що виконано для комірки РДЕС-41 та роботами, що тільки розпочалися на РДЕС-45.

За словами старшого майстра дільниці загальностанційних об’єктів цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС Сергія Рудніка, на енергоблоці №3 РАЕС успішно реалізовано проєкт щодо впровадження САУ РДЕС, включаючи програмно-технічний комплекс (ПТК) та цьогоріч введено обладнання САУ в промислову експлуатацію. Аналогіна система впроваджена на комірці 41 енергоблоку №4. Станом на сьогодні обладнання САУ перебуває в дослідній експлуатації.

 

 «Нині тривають підготовчі роботи для реалізації проєкту. На комірці РДЕС-45 відбувається демонтаж діючих технічних засобів релейних систем керування типу КУАС-5600 та заміна на високонадійну апаратуру, що відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій. Зокрема, модернізація обладнання САУ РДЕС є одним з пріоритетних завдань року. Адже РДЕС слугує додатковим джерелом електроживлення для енергоблоку»,– прокоментував Сергій Руднік. Також фахівець додав, що протягом планово-попереджувального ремонту 2020 року будуть завершені роботи щодо впровадження САУ РДЕС на комірках РДЕС-42,43 та для комірки РДЕС-44 – в міжремонтний період.

Фахівець зазначив також, що попередньо на енергоблоці №4 існувала релейна система управління РДЕС, нині ж модернізацією передбачається встановлення новітньої автоматизованої САУ РДЕС, включаючи сучасний програмно-технічний комплекс, цифрову систему збудження, процесорні шафи електричних захистів. Для коректної та ефективної роботи з новітнім обладнанням фахівці цеху забезпечуючих систем, цеху теплової автоматики та вимірювань, електроцеху відповідно пройшли спеціальне навчання.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245418804