Спеціалісти РАЕС активно проводять профорієнтацію учнівської молоді
14.11.2019 | 11:58
 

 

 

 

В рамках профорієнтаційної діяльності Рівненської АЕС за участю молодих спеціалістів підприємства для учнів ЗНЗ міста-супутника проводяться практичні заняття з природничих дисциплін. Співорганізатором заходів виступає ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області.

Учасниками уроку математики, який провів інженер служби налагоджування та випробувань устаткування (СНВУ) РАЕС Іван Чепурко стали одинадцятикласники міської ЗОШ №3. За словами рівненського атомника, який нині перебуває в спеціальному кадровому резерві керівників Рівненської АЕС, проведення уроків є частиною його власного проєкту «Підвищення рівня профільних знань школярів як складова системи профоорієнтації», що спрямований на популяризацію профільних для галузі спеціальностей серед випускників та підвищення їх рівня знань в області точних наук.

Проєктом Івана Чепурка передбачено створення цікавої, інформаційної, інтерактивної платформиінтернет-ресурсу, який міститиме унікальні розв’язки типових задач з фізики та математики, відеозаписи вже проведених уроків та чат запитань-відповідей, а також інтеграцію навчально-мотиваційних курсів з природничих наук в освітній процес учнів 9-10 класів зони спостереження РАЕС. Завдяки реалізації концепції позашкільної online-освіти, учасники проекту планують географічно розширити зону профорієнтаційної роботи підприємства. На сьогоднішній день вже розроблено тестову версію інформаційного порталу.

«Урок з математики проводився з метою популяризації атомної енергетики та залучення активної молоді міста-супутника до точних наук в рамках взаємодії Рівненської АЕС із навчальними закладами Вараша. Ми, фахівці електростанції, яка є соціально відповідальним підприємством регіону, дбаючи про майбутнє, допомагаємо школярам, які планують навчатися за технічними спеціальностями. У ході уроку на тему «Похідна функції» розглянуто застосування похідної для аналізу та побудови графіків, а також типові задачі на цю тематику, які зустрічаються під час проходження ЗНО», - прокоментував Іван Чепурко.

Під час заходу учнів ознайомились із професіями, процесом працевлаштування та перспективою кар’єрного росту на Рівненській АЕС. Цикл показових уроків триватиме й надалі для старшокласників вараських ЗОШ та Володимирецького колегіуму. Окрім уроків математики, заплановано уроки з фізики та методів поводження з радіоактивними відходами.

У рамках «Ядерної школи РАЕС» проводяться практичні семінари з хімії для старшокласників міста-супутника. Цього навчального року такі уроки на тему «Показники якості води» проведено для учнів вараських ЗОШ №1 та ЗОШ №2. Семінари відбувались безпосередньо на проммайданчику Рівненської АЕС, у ході яких учнівська молодь відвідала машинний зал енергоблоків №1,2 та експрес-лабораторію другого контуру. Спеціалісти хімічного цеху (ХЦ) РАЕС – інженери водно-радіохімічної лабораторії ХЦ Ольга Вихрик та Тетяна Дешко ознайомили підлітків із призначенням основного обладнання лабораторії, розповіли дітям про поняття рН, цікаві факти про воду, методи контролю якості води, сім способів перевірки якості питної води в домашніх умовах та ознаки води поганої якості. Також школярі мали змогу самі провести унікальні практичні досліди, зокрема визначити кислотність, лужність та твердість води. У подальшому впродовж листопада та грудня такі уроки проводитимуться двічі на місяць.

Сьогодні Рівненською АЕС спільно з ВП ГО УкрЯТ, Організацією молоді первинної профспілкової організації РАЕС, крім різноманітних уроків, реалізується низка інших проєктів та заходів, спрямованих на популяризацію атомної енергетики: «Курчатовські читання», брейн-ринги, «Ядерна школа РАЕС», «ІТ-школа РАЕС», професійні тренінги, майстер-класи, інтерактивні лекції від провідних спеціалістів підприємства та брифінги, пізнавальні екскурсії на промислові об’єкти електростанції учнів та педагогічних колективів. Просвітницька робота з молоддю та населенням зони спостереження і міста-супутника РАЕС зокрема, демонструють, що Рівненська АЕС дбає про виховання свідомих громадян прогресивного та інформованого суспільства, про розвиток країни в цілому.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245418551