В УкрЯТ підбито підсумки діяльності 2019 року та обговорено плани наступного року
14.11.2019 | 11:21
 

 

 

У Києві відбулось чергове засідання Правління Українського ядерного товариства (УкрЯТ), під час якого підбито попередні підсумки роботи за 2019 рік та затверджено план роботи Товариства на наступний рік.

Учасниками зустрічі стали члени Українського ядерного товариства від усіх відокремлених підрозділів та організацій, ветерани-енергетики. До складу делегації від ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області увійшли заступник генерального директора Рівненської АЕС з персоналу Ігор Вітковський та голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало, а також перший директор РАЕС, голова ветеранської секції товариства Володимир Коровкін.

Під час засідання членами Правління Товариства обговорено низку актуальних питань інформаційно-просвітницького, державницького, організаційного та міжнародного напрямків діяльності Товариства.

В рамках звітної доповіді про результати роботи Правління за травень-листопад 2019 року президент УкрЯТ Григорій Муляр проінформував про актуальні проблеми та здобутки атомної галузі і Українського ядерного товариства, зауваживши на успішно проведеній міжнародній конференції ветеранів атомної енергетики, яка була присвячена питанням збереження і передачі ядерних знань.

Виконавчий секретар Товариства Данило Лавренов доповів про вже реалізовані заходи та окреслив заплановані Товариства. За його словами, план заходів на 2020 рік буде включати п’ять основних напрямків роботи (організаційний, науково-прикладний, просвітницький, видавницький, а також співробітництво з партнерами) та загалом 35 конкретних заходів. В план робіт також було включено заходи відокремлених підрозділів УкрЯТ.

Крім того, виконавчий секретар УкрЯТ проінформував про результати міжнародної діяльності Товариства, а саме про участь УкрЯТ у Вищій науковій раді Європейського ядерного товариства, заплановані партнерські візити в Україну членів ядерного товариства Чехії, студентів Чеського технічного університету та членів ядерного товариства Великої Британії. Також окреслив питання участі УкрЯТ у генеральній Асамблеї Європейського ядерного товариства, що відбудеться 5 вересня 2020 року у м. Лондон та питання поданої заявки УкрЯТ на прийом в Україні Міжнародного молодіжного ядерного конгресу в 2022 році, який покликаний сприяти налагодженню нових підходів відстоювання інтересів атомної енергетики через глобальну кооперацію молодих фахівців-ядерників.

Окрему увагу було приділено заходам, які невдовзі проходитимуть за підтримки УкрЯТ. Серед них XV Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми сучасної ядерної енергетики», яка відбудеться 13-15 листопада у Харкові та Міжнародна конференція «Ринок електроенергії в Україні та атомна енергетика: шлях до сталого розвитку чи деградація», що запланована на 4 грудня.

Як зазначив голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало, участь в XV Міжнародній науково-технічній конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики» візьмуть й спеціалісти Рівненської АЕС. Зокрема Андрій Карпович, призер конкурсу наукових доповідей, інженер служби аналізу безпеки РАЕС доповідатиме на тему: «Обґрунтування ефективності використання ГЦН при аваріях з виникненням парової подушки в реакторній установці енергоблоку №2», а викладач професійно-технічного училища РАЕС Анна Скібчик висвітлить тему «Формування правових компетенцій молоді як елементу культури безпеки».

Довідково: Українське ядерне товариство створено у 1993 році. За час свого існування УкрЯТ зробило певний внесок у вирішення багатьох наукових, виробничих і соціальних проблем ядерної енергетики України. Велику увагу у своїй діяльності УкрЯТ приділяє культурі безпеки на підприємствах галузі, працює з молоддю, громадськістю, ЗМІ, вирішує екологічні проблеми ядерної енергетики, активно здійснює інформаційновидавничу діяльність, бере участь у вирішенні питань підготовки спеціалістів для ядерної енергетики та інше. УкрЯТ є ініціатором ряду творчих конкурсів, олімпіад, оглядів, надає методичну допомогу, забезпечує збирання і поширення інформації, пов'язаної з проблемами українського ядерно - енергетичного комплексу.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245418510