РАЕС представлено на ХVІІ Міжнародному форумі "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення і майбутнє"
08.11.2019 | 10:42
 

 

 

Рівненську АЕС представлено на ХVІІ Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення і майбутнє». Захід тривав з 5 до 7 листопада у київському Міжнародному виставковому центрі. Форум покликаний служити вирішенню практичних завдань з модернізації та розвитку паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), реалізації інноваційно-інвестиційних проєктів, зростанню ділової активності в енергетичному секторі, розвитку міжгалузевої та виробничої кооперації.

Головною метою Форуму є сприяння реалізації «Енергетичної стратегії України до 2035 року» для забезпечення надійного й ефективного функціонування енергосистеми країни, енергетичної незалежності та безпеки держави; демонстрація досягнень галузей ПЕК, спрямованих на реформування та модернізацію енергетичної інфраструктури, її технологічний, організаційний, нормативно-правовий та науковий розвиток; проведення щорічних зустрічей енергетичного співтовариства на високому організаційному та професійному рівнях, залучення до заходів учасників ринку, лідерів машинобудування, представників міжнародних організацій, профільних державних служб, галузевих об'єднань та співтовариств, освітніх та наукових установ тощо. Зустріч проходила у форматі ділового спілкування, обміну думками, планами та бачення перспективи, презентацій своїх можливостей.

Фахівці Рівненської АЕС знайомили відвідувачів заходу із діяльністю атомно-енергетичного сектору України, розповідали про його сучасний стан та перспективи подальшого розвитку, надавали детальну інформацію про процес виробництва електроенергії, а також відповідали на запитання школярів та студентів профільних вишів країни. Молоді спеціалісти РАЕС – представники профспілкової Організації молоді підприємства презентували майбутні масові спортивні заходи з популяризації атомної енергетики, що відбудуться у 2020 році в рамках кубка «РАЕС-CUP». Ще більше інформації гості інформаційного стенду могли почерпнути з іміджевої презентаційної продукції підприємства. Проте справжньою родзинкою стала віртуальна екскурсія майданчиками АЕС за допомогою окулярів віртуальної реальності.

Учасниками заходу, серед яких був і генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, велися обговорення та відкриті дискусії за актуальними нині для країни темами. «На сьогоднішній день дуже важливим є конструктивний діалог з усіма гілками влади, адже від цього залежить як розвиток атомно-енегетичної галузі,так і енергонезалежність нашої держави загалом. Нині весь світ позитивно оцінює перспективу розвитку атомної енергетики задля збереження клімату. Ядерні компанії світу зацікавлені у проєктуванні та впровадженні малих модульних реакторів. А це питання, на мою думку, для України та Рівненської АЕС також є актуальним», - наголошує генеральний директор РАЕС Павло Павлишин.

В рамках Міжнародного форуму проходив День атомної енергетики, який проводили фахівці «НАЕК «Енергоатом». З вітальним словом до учасників заходу звернувся президент Компанії Юрій Недашковський. Він також виступив модератором стратегічної панелі «Держава та атомна енергетика: вектори взаємодії для зростання економіки та високих соціальних стандартів». На Дні атомної енергетики було розглянуто і низку інших важливих питань. Зокрема, проєкти розвитку атомно-промислового комплексу України, внесок атомної енергетики у досягнення цілей сталого розвитку та створення нових високооплачуваних робочих місць, стратегію розвитку НАЕК «Енергоатом» тощо. Після дискусії відбулось підбиття підсумків Дня атомної енергетики.

 

Зокрема, під час заходу піднімалися теми атомної енергетики в умовах трансформації у контексті її взаємодії з державою, визначення взаємовідносин між галуззю та бізнесом. Нині атомна енергетика повинна продемонструвати бізнесу можливості знайти себе у стратегії та програмах розвитку галузі. Необхідно шукати спільні точки зростання, точки гармонізації потреб і пропозицій. Також проведено дискусію щодо європейської моделі енергоринку в Україні. Окреслено болючі питання, які потребують нагального вирішення, оскільки склалася ситуація, коли озвучено сподівання щодо можливостей реалізації конкурентних переваг атомної енергетики на прозорому ринку електроенергії. В ході дискусії було зроблено наголос на методах досягнення оптимального балансу між вирішенням соціальних проблем держави та відкриттям можливостей для інноваційного розвитку ядерної галузі.

Енергофорум-2019 став ефективною платформою для популяризації атомно-енергетичного сектору країни, демонстрації його досягнень, пошуку шляхів вирішення проблемних питань, старту нових проєктів, розвитку енергобізнесу та реалізації Енергетичної стратегії України.

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245414623