На РАЕС - якісний контроль за технічним станом обладнання
06.11.2019 | 16:04
 

 

 

Рівненські атомники взяли участь у місії підтримки (МП) ВАО АЕС-МЦ на тему: «Контроль технічного стану обладнання». У МП, що проходила на майданчику АЕС Куданкулам (Індія), були задіяні фахівці Рівненської АЕС, Нововоронезької АЕС, АЕС Моховце та радник ВАО АЕС.

Метою місії було надання практичних рекомендацій щодо покращення діяльності АЕС Куданкулам в частині контролю за технологічним станом обладнання електростанції. До складу команди експертів, крім представників РАЕС, увійшло ще двоє фахівців з атомної енергетики з інших країн світуСловаччини та РФ.

У ході МП експерти виступали кожен зі своїми презентаціями. Темою презентації начальника зміни енергоблоку № 4 РАЕС Едуарда Гуцаленка було «Впровадження автоматизованої системи інформування керівництва електростанції про конфігурацію обладнання (АСІКС), що впроваджується на РАЕС», безпосередньо, як за допомогою цієї системи можна здійснювати моніторинг обладнання та виявити на ранніх стадіях невідповідності. Олег Жуков, начальник служби налагоджування та випробувань устаткування представив тему, що стосувалася використання інформаційних, діагностичних засобів та систем для моніторингу й діагностування обладнання. Також фахівець презентував застосування результатів комплексного аналізу отриманих даних для підвищення безпеки і надійності енергоблоків електростанції.

Експерти відвідали берегову насосну станцію індійської електростанції, побували на блочному щиті управління та у машинному залі енергоблоку № 2 АЕС Куданкулам. Також у ході місії розглядались та обговорювались цілі, очікування, стратегічні плани й цінності представників АЕС Куданкулам, результати відвідування об’єктів. Безпосередньо за тематикою місії проводилася робота з учасниками наради, формулювались та обговорювалися пропозиції, рекомендації, передовий досвід.

«На АЕС Куданкулам, Нововоронезької АЕС, АЕС Моховце широко впроваджуються інформаційні та автоматизовані системи технічного стану обладнання, аналогічні діючим на Рівненській АЕС (програмне забезпечення «Електронний журнал дефектів», «Обходи», «Спрут»). Зокрема певні модулі у іноземних колег або відсутні або працюють з обмеженим функціоналом. Іноземними атомниками було позитивно оцінено досвід РАЕС в частині здійснення обходів, контролю за технічним станом обладнання»,– коментує начальника зміни енергоблоку № 4 РАЕС Едуард Гуцаленко.

За успішними результатами місії підтримки Рівненська АЕС отримала лист-подяку від асоціації ВАО АЕС-МЦ за значний вклад, поширення знань та досвіду рівненських атомників у досягненні цілей та завдань заходу.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245413718