Інфраструктура України повністю готова до виконання завдань із транспортування газу до ЄС - Олексій Оржель
09.10.2019 | 12:21
 

 

 

Міністр Олексій Оржель у виступі на 5-му  Українському газовому форумі зазначив про спільну роботу згідно із дорожньою картою реформ в енергетичному секторі, зокрема щодо анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».

 

Олексій Оржель подякував народним депутатам за внесений 7 жовтня законопроект, необхідний для  анбандлінгу Нафтогазу. Також є необхідні рішення Кабінету Міністрів з питань анбандлінгу, прийняті у повній відповідності до європейського законодавства. Міністр зазначив, що у цьому процесі Україна повністю відкрита.

 

Також Олексій Оржель підтвердив, що інфраструктура України повністю готова до  виконання завдань із транспортування газу до ЄС.

 

Щодо підписання договорів про транзит газу до ЄС територією України О. Оржель акцентував, що  Верховна Рада України, Президент України та Кабінет Міністрів спільно працюють, враховуючи існуючі виклики, щоб забезпечити підписання договорів.

 

За словами Міністра, підписання договорів згідно з європейським законодавством забезпечить енергетичну безпеку та залучення інвестицій для подальшого  підтримання у робочому стані інфраструктури ГТС.

 

Також звернув увагу на важливість використання ГТС України для забезпечення як безпеки енергопостачання, так і нижчих цін для споживачів.

 

«Якщо ми забезпечимо транспортування необхідних обсягів газу – це питання  про енергетичну безпеку Європи, це питання про енергетичну безпеку України,  це питання про більшу кількість пропозицій, а це означає менші ціни для споживача, як для українського, так і для європейського споживача.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245403869