Впровадження нових проектів за сприяння Міжнародної фінансової корпорації (IFC) сприятиме енергоефективності та екологізації
27.09.2019 | 17:10
 

 

 

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель обговорив з представництвом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні  питання подальшого співробітництва.

Олексій Оржель поінформував про завдання новоутвореного міністерства та нову  політику екологічного розвитку.

 

Серед пріоритетів подальшої роботи – енергоефективність, тому  Міністерство націлене на впровадження нових проектів, у тому числі в регіонах, які дозволять зменшити негативний вплив на довкілля.  Зокрема, це інфраструктурні  проекти, спрямовані на підвищення енергоефективності. «Одним із ключових завдань є створення умов для впровадження енергоефективних проектів,  адже одна гривня, інвестована в енергоефективність, дає економічний ефект у 3-3,5 гривні», - зазначив Міністр.

 

Також наголосив, що питання зміни клімату ставить нові вимоги екологізації та розвитку збалансованої економіки.

 

Окремо Олексій Оржель зупинився на питанні розвитку відновлюваної енергетики та зазначив, що збалансування ринку електроенергії потребує спеціальних економічних інструментів для залучення інвестицій.

 

«Ми маємо значний потенціал для співпраці», - запевнив Міністр.

 

Представники IFC наголосили на важливості ефективного використання природних ресурсів та можливості інвестування. Зокрема, IFC допомагає  розвивати загальний соціальний та екологічний менеджмент, зменшити ризики, діючи в межах Екологічних та соціальних стандартів ефективності IFC, які були прийняті більшістю провідних комерційних банків у світі.

 

Водночас, звернули увагу на просування відновлюваних джерел енергії  та ефективного управління галузями. Потрібно, щоб місцеві громади отримували конкретні вигоди від проектів, орієнтуючись на прозорість, логістику, створення робочих місць та залучення інвестицій та зміцнення інфраструктури.

 З боку Міжнародної фінансової корпорації взяла участь Олена Волошина, Керівник діяльності МФК в Україні.

 

З боку Міненерговугілля у зустрічі взяли участь Наталія Бойко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції, Віталій Кушніров, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, та Ольга Буславець, генеральний директор Директорату енергетичних ринків.

 

Довідково:

IFC - ми маємо понад 60-річний досвід розблокування приватних інвестицій, створення ринків та можливостей там, де вони найбільше потрібні. Починаючи з 1956 року, IFC використовує 2,6 мільярда доларів капіталу, щоб забезпечити більше 285 мільярдів доларів для фінансування бізнесу в країнах, що розвиваються.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245400882