Модернізація обладнання атомних електростанцій за участю Корпорації Toshiba дозволить підвищити ефективність та безпеку АЕС
15.02.2019 | 22:46
 

 

 

 

У Міненерговугілля проведено зустріч з представниками Корпорації Toshiba ЕСР (Енергетичні системи і рішення). Зустріч провела Заступник директора департаменту - начальник відділу забезпечення міжнародних режимів безпеки та законодавчих ініціатив Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Світлана Кульчицька за участю представників ДП «НАЕК ««Енергоатом».

 

Світлана Кульчицька наголосила на важливості співпраці з Корпорацією Toshiba та зацікавленості України в залученні інвестицій: «Міненерговугілля готове сприяти в реалізації інвестиційних проектів у ядерній енергетиці та пошуку інструментів для вирішення  питань».

 

Японські колеги поінформували про наміри щодо реалізації інвестиційних проектів в енергетичному секторі України та  зазначили, що Україна має потенціал, де б компанія могли запропонували свої ініціативи.  Насамперед Toshiba цікавиться  сферою атомної енергетики та розглядає  можливість участі в продовженні терміну експлуатації діючих АЕС, модернізації обладнання станцій, підвищення безпеки ядерних реакторів.

 

 Зокрема, Корпорація має досвід виконання  робіт з модернізації ядерного та турбінного острова, потужності парових турбін і електричних генераторів та можливість постачання відповідного обладнання.

 

Одним із пілотних проектів з модернізації АЕС  планується  проект з підвищення потужності парової турбіни та генератора на ЗАЕС-6.  Японські фахівці наразі розглядають попередню технічну специфікацію, здійснюють економічну оцінку та розробляють план фінансування.

 

Сторони обговорили  можливості  та варіанти фінансування зазначеного проекту .

Представники компанії «Енергоатом»  зазначили, що готові надати пропозиції щодо можливих механізмів фінансування проекту.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Енергоатом і Toshiba підписали Меморандум про взаєморозуміння і розпочали маркетингові дослідження на наступні 3 роки.

 

Довідково:

Японська сторона презентувала діяльність Корпорації, яка має понад 140-річну історію та розгалужену структуру, включає відділення  ядерних енергетичних систем і послуг, теплові і гідроенергетичні системи і послуги, відділення накопичувачів енергії, відділення систем передачі та розподілу, Центр дослідження і розробок енергетичних систем. Представники Корпорації 13 лютого відвідали Харківський завод «Турбоатом», який відзначив 85-річний ювілей. У липні минулого року Турбоатом і  Toshiba підписали меморандум про взаєморозуміння і почали спільні  маркетингові і технічні дослідження на 2 роки.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245341778