Міненерговугілля продовжує роботу в напрямку відкритості та прозорості енергетичного сектору - Максим Немчинов
24.01.2019 | 15:47
 

 

 

Державний секретар Максим Немчинов взяв участь у підсумковому заході USAID «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні» (Прозора енергетика), що здійснює аналітичний центр DiXi Group.

 

Проект стартував у 2016 році. Його метою було покращення рівня прозорості у вітчизняному енергетичному секторі. Робити це планувалося через розкриття, аналіз та оприлюднення інформації, прихованої від широкого загалу.

 

Під час зустрічі  обговорено такі питання: відкриті дані; прозорість у видобувних галузях; нові інструменти для підвищення прозорості та поліпшення  знань в енергетичній галузі.

Максим Немчинов поінформував про ключові результати співпраці з DiXi Group та відзначив, що Міненерговугілля дотримується чіткого курсу на посилення прозорості та відкритості у роботі Міністерства як центрального органу виконавчої влади.

 

«Така співпраця Міненерговугілля з  DiXi Group здійснюється щодо оприлюднення даних у формі відкритих даних, а також  впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей, що передбачено Планом дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018—2020 роки», - зазначив Максим Немчинов.

 

Одним із напрямків співпраці  є Аудит даних та оприлюднення наборів даних  у форматі open data.

 

«Наразі на порталі відкритих даних (data.gov.ua) вже оприлюднюється 31 набір даних у табличному машиночитному форматі.  Увесь процес – від моменту адаптації структури даних Міністерства до машиночитного формату і до їх публікації – супроводжували експерти DiXi Group, що допомогло з виконанням зобов’язань постанови Кабінету Міністрів щодо відкритих даних», - підкреслив державний секретар. Особливу увагу було приділено забезпеченню зрозумілості, легкості та коректності сприйняття даних споживачами.

 

Також експерти DiXi Group допомогли оптимізувати обробку даних, а саме їх трансформацію в табличний машиночитний формат з допомогою програмних алгоритмів. Наразі 13 з опублікованих наборів даних формуються напівавтоматично. Це виключає ручну роботу з даними, пришвидшує їх підготовку, відтак зменшує ймовірність помилок та не призводить до значного додаткового навантаження фахівців Міністерства.

 

Важливим напрямком співпраці, за словами Максима Немчинова, є оптимізація аналізу даних. Для пришвидшення виконання поточних завдань інформаційно-аналітичного забезпечення фахівці DiXi Group розробили спеціальні генератори інфографік, що працюють на основі підготовлених у межах співпраці наборів даних: про заборгованість підприємств ТКЕ перед НАК «Нафтогаз» щодо заборгованості за поставлені обсяги природного газу; інформації про поставлену електроенергії та розрахунки за неї в розрізі категорій споживачів.

Відзначив державний секретар і ефективну роботу в напрямку впровадження ІПВГ в Україні. Зокрема, цього року розпочато спільну з DiXi Group роботу над реалізацією онлайн-платформи для оприлюднення всіх даних згідно з вимогами стандарту ІПВГ, яка б могла оптимізувати роботу компаній, міністерства та інших органів влади для централізованого звітування/збору, агрегації та оприлюднення даних про видобувний сектор.

 

«Переконаний, що співпраця Міненерговугілля та DiXi Group засвідчує позитивну динаміку щодо відкритості та сприяє підвищенню  інвестиційної привабливості нашої країни», - підсумував Максим Немчинов.

 

Більш докладно про захід за посиланням

http://dixigroup.org/news/proekt-usid-prozora-energetika-na-shlyakhu-do-vidkritosti-galuzi/

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245336393