Впровадження технологій "розумних мереж" спрямоване на досягнення цілей Енергетичній стратегії України до 2035 року - Ольга Буславець
18.07.2018 | 12:44
 

 

 

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості під керівництвом Генерального Директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець відбулося засідання робочої групи з підготовки Концепції впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року та середньострокового Плану заходів з впровадження «розумних мереж» в Україні.

 

На зустрічі обговорювався звіт міжнародного та локального консультантів Міненерговугілля з питань  розвитку «розумних мереж» в Україні Роберта Шлензака та Олександра Денисенка на тему: «Формулювання пропозицій щодо політики з розвитку «розумних мереж» та визначення комплексу довгострокових та середньострокових заходів з розвитку «розумних мереж». Консультанти провели ґрунтовний аналіз сучасного стану і тенденцій розвитку технологій розумних мереж в низці країн Європейського Союзу, здійснили огляд нормативно – правових актів, що регулюють використання SmartGrid  (Smart Metering) як на рівні ЄС, так і на національному рівні окремих країн.

 

Керівник робочої групи Ольга Буславець підкреслила, що впровадження технологій «розумних мереж» насамперед повинно бути спрямоване на досягнення цілей,  наведених в Енергетичній стратегії України до 2035 року. А саме - забезпечити зниження технологічних втрат електроенергії в електромережі з сьогоднішніх в середньому 11,5%  від відпуску електроенергії в мережу до 7,5% в 2035 році, підвищення безпеки електропостачання, зниження тривалості незапланованих перерв а електропостачанні (SAIDI, з 728 хв. в середньому в 2017 році до менше ніж 150 хв. у 2035 р.).

 

«Розумні мережі» мають створити технологічне підґрунтя для ефективної роботи операторів системи передачі, розподілу та постачальників електроенергії у новому конкурентному ринку електроенергії з урахуванням зростання частки розподіленої відновлювальної енергетики. А також мають надати можливість споживачам електричної енергії скористатися перевагами реформованого ринку на отримання якісних послуг з постачання, управління своїм попитом та, як наслідок, власним рахунком за спожиту електроенергію.

 

Під час обговорення, члени робочої групи (список можна переглянути за посиланням) висловили зауваження та пропозиції до звіту. На думку присутніх, необхідно чіткіше окреслити цілі майбутньої концепції, доповнити звіт аналітичним матеріалом щодо технічного стану основного обладнання розподільчих і магістральних мереж, уже впроваджених в Україні технологій «Smart - Grid», виконати аналіз відповідності національної нормативно- правової бази пропонованим рішенням. Також слід деталізувати  пріоритетні напрямки застосування технологій «розумних мереж» в Україні, технічні, правові і організаційні заходи, які необхідно здійснити для досягнення максимальної ефективності при обмежених ресурсах.

 

Ольга Буславець подякувала колегам за ґрунтовний аналіз і експертні рекомендації та висловила переконання, що звіт найближчим часом буде доопрацьовано консультантами і він стане основою майбутньої Концепції та Плану заходів з впровадження «розумних мереж» в Україні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245289009