Україна та Молдова підкреслили готовність до подальшої активної співпраці
21.06.2018 | 21:20
 

 

 

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості відбулася українсько-молдовська зустріч на чолі з заступником Міністра з питань європейської інтеграції України Наталією Бойко та Міністром економіки та інфраструктури Республіки Молдова Кирилом Габурічем.

Під час зустрічі сторони підкреслили взаємну зацікавленість у досягненні можливості синхронної роботи енергосистем України і Республіки Молдова з ENTSO-E. Наталія Бойко наголосила, що для України цей напрямок є одним з стратегічних пріоритетів, що закріплено в Енергетичній стратегії України до 2035 року, а також підкреслила, що українська сторона без зволікань виконує взяті на себе зобов’язання, зокрема у рамках Угоди про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи.

Україна і Молдова висловили готовність рухатись синхронно, консолідуючи свої зусилля і координуючи наміри, як це закріплено в двосторонньому Меморандумі про співробітництво і про спільні дії, направлені на забезпечення євроінтеграційних процесів по досягненню можливості синхронної роботи енергосистем України і Республіки Молдова з ENTSO-E, зокрема сторони підтримали ініціативу на постійній основі проводити засідання робочої групи з метою вирішення нагальних питань щодо комплексної модернізації та виконання плану майбутньої інтеграції з європейською енергосистемою.

Також зазначено про необхідність проведення зустрічей в тристоронньому форматі Україна-Молдова-ЄС з метою підтримки єдиної позиції України і Молдови в питанні інтеграції їх енергосистем з ENTSO-E.

Під час зустрічі обговорено ще одне не менш важливе питання українсько-молдовських відносин у сфері енергетики – врегулювання умов експлуатації Дністровського комплексного гідровузла.

Сторони висловили готовність відновити переговорний процес з підготовки до підписання двосторонньої міжурядової Угоди по забезпеченню функціонування Дністровського комплексного гідровузла, яка повинна стати основним міжнародним документом з врегулювання умов експлуатації зазначеного об’єкта, що забезпечить його безпечне і безаварійне функціонування.

 

 

 

IMG_6061.JPG

 

IMG_6080.JPG

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245283594