Правильний підхід до вугільної галузі - це високорентабельний бізнес, - Ігор Насалик
21.06.2018 | 15:36
 

 

 

Про високу рентабельність вугільних підприємств  за умов правильного підходу до господарювання зазначив  Міністр Ігор  Насалик, коментуючи на засіданні Уряду питання виплати заробітної плати шахтарям.

 

Міністр наголосив, що проблеми вугільної галузі виникли не сьогодні, і щомісяця із залученням представників Уряду та профспілок проводяться зустрічі з метою врегулювання проблемних питань.

 

Причиною складної ситуації Міністр назвав недофінансування галузі упродовж минулих років. За останні 5 років не фінансували заходи з модернізації, тому, очевидно, випуск продукції буде зменшуватися і зменшуватися. «2018 рік – це перший рік, коли ми передбачили 1 млрд і 460 млн грн на модернізацію», - наголосив Міністр.  Проте 1 млрд коштів вистачить, щоб зарядити 5-6 лав і отримувати додаткову кількість вугільної продукції.

 

Без модернізації підприємств собівартість вугільної продукції набагато вища, ніж ринкова ціна і досягає на деяких шахтах 18 тис. грн.  Тому різницю в ціні дотує держава, купуючи дороге вугілля. Зокрема,  Міністр навів приклад ДП "Селидіввугілля", де  з 85 млн грн видатків на заробітну плату 50 млн становить державна дотація.

 

Водночас Міністр переконаний, що впровадження Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості та Плану дій з її реалізації дозволить змінити ситуацію та забезпечать виведення вугільних підприємств на беззбитковий рівень. 

 

«Ми будемо робити все, щоб задіяти у вугільній галузі  і приватний бізнес, і інвесторів», - запевнив Міністр.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245283566