Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива - розпочалось!
10.11.2017 | 10:00
 

 

 

НАЕК "Енергоатом" та Holtec International офіційно дали старт будівництву одного з найсучасніших і найбезпечніших у світі сховищ для відпрацьованого ядерного палива - Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Урочиста церемонія символічного підняття першого кубометра землі на місці майбутнього ЦСВЯП відбулась 9 листопада 2017 року поблизу селища Буряківка Київської області.

В заході взяли участь президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, президент американської компанії Holtec International Кріс Сінгх, голова Держатомрегулювання Григорій Плачков, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, посол США в Україні Марі Йованович, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, голова державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, голова НКРЕКП Дмитро Вовк, генеральні директори АЕС України, представники місцевих органів влади.

ЦСВЯП - це стратегічний для України об'єкт. Він дасть змогу знизити залежність від Росії та заощадити значні кошти. Наприклад, з моменту ініціації проекту ЦСВЯП (2005 рік) і до сьогодні Україна витратила близько 2 млрд доларів на вивезення ВЯП до РФ для тимчасового зберігання.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 10 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245253066