Підписано Протокол за результатами роботи третього засідання спільної Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва
22.09.2017 | 17:03
 

 

 

Сьогодні, 22 вересня співголова спільної Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та шейх Німр Фагд Ас-Сабах підписали Протокол за результатами роботи третього засідання спільної Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

 

Ігор Насалик зазначив, що нинішній візит кувейтської делегації такого рівня є знаком довіри між Кувейтом і Україною. Наявні напрацювання, за його словами, відображають значний потенціал для розвитку об’ємів товарообігу в різних сферах економіки, що є основою співробітництва між Україною та Кувейтом на багаторічну перспективу.

«Спільно підготовлений проект Протоколу – це крок до більш активної співпраці та відкриття шлюзу для впровадження нових спільних проектів», - зазначив Ігор Насалик.

 

Проведені експертні консультації в межах зазначеного засідання дали можливість зрозуміти, наскільки ефективно можна інвестувати в українську економіку, які є можливості експорту, як працює законодавство обох країн, пов’язане з інвестиціями.

 

У процесі перемовин сторони розглянули низку питань, які становлять взаємний інтерес, зокрема щодо відкриття прямих рейсів з України до Кувейту, що збільшило б туристичний потік та сприяло розвитку оздоровчого туризму.

 

Серед перспективних напрямків співпраці Ігор Насалик назвав можливості оснащення державних відомств та авіакомпаній Кувейту новими транспортними літаками Ан-132 та Ан-178, високоефективними пасажирськими літаками та їх модифікаціями, а також виконання авіатранспортних перевезень надважких та великогабаритних вантажів літаками авіакомпанії «Авіалінії Антонова».

 

Міністр, як Голова Комісії, подякував Кувейтському фонду арабського економічного розвитку за внесок Уряду Держави Кувейт у Фонд Чорнобиля та активний контроль за його використанням.

 

«Налагодження співпраці з метою сприяння реалізації проектів у сферах енергоефективності, відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива для виробництва електричної і теплової енергії, централізованого теплопостачання становить спільний інтерес», - відзначив Ігор Насалик перспективи співробітництва в енергетичній сфері.

 

За словами Міністра, підписання сьогодні Протоколу стане основою співробітництва між Україною та Кувейтом на багаторічну перспективу.

 

Кувейтська сторона своєю чергою підтвердила готовність до співпраці, відкритість кувейтських ринків та заохочення інвестицій, для яких держава створює комфортний інвестиційний клімат. Крім того, Кувейтський фонд готовий фінансувати пріоритетні проекти, які становлять взаємний інтерес.

Підсумовуючи засідання, Міністр Ігор Насалик відзначив важливість проведеного заходу: «Співпраця з Кувейтом забезпечить стабільний розвиток та конкурентоспроможність різних секторів економіки наших держав».

 

Фото можна переглянути тут.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245239114