Запорізьку АЕС відвідали старшокласники Запорізького колегіуму "Елінт"
31.05.2017 | 13:54
 

 

Інформаційний центр Запорізької АЕС регулярно приймає групи учнів зі шкіл прилеглих населених пунктів і обласних центрів. За знаннями про атомну енергетику на ЗАЕС прибула група старшокласників запорізького колегіуму, який вже за традицією щороку наприкінці травня під час шкільної практики привозить своїх учнів, щоб познайомитися з найбільшою в Європі Запорізькою АЕС і дізнатися якомога більше про її місто-супутник.

В програму екскурсії увійшло відвідування інформаційного центру, оглядова екскурсія навколо проммайданчика станції, відвідування повномасштабного тренажера (ПМТ) – аналога блочного щита управління, екскурсія в музей історії та трудової слави Запорізької АЕС, відвідування парку Перемоги і міського парку, а також оглядова екскурсія по місту енергетиків.

В інформаційному центрі старшокласники з цікавістю прослухали лекцію про Запорізьку АЕС, отримали уявлення про виробництво електричної енергії, енергосистему України і роль атомної енергетики в ній.

Далі свої враження екскурсанти закріпили оглядовою екскурсією і подивилися на панораму енергоблоків ЗАЕС.

На повномасштабному тренажері навчально-тренувального центру інструктор докладно розповів про призначення та функціонуванні цього об'єкта, розповів про завдання оперативного персоналу блочного щита управління і показав, яким чином відбувається управління енергоблоком.

У музеї історії та трудової слави Запорізької АЕС школярі познайомилися з історією будівництва атомної станції та містом-супутником Енергодар, дізналися про значущі досягнення енергогіганта.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 31 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245212673