Міненерговугілля надає методичну допомогу фахівцям підприємств щодо моніторингу середньоринкових цін на товари, роботи та послуги
12.05.2017 | 20:47
 

 

 

Фахівці Сектору з питань запобігання та виявлення корупції Міненерговугілля 11 травня провели навчання та надали методичну допомогу для відповідальних осіб підприємств з метою здійснення ефективного моніторингу середньоринкових цін на товари, роботи та послуги.

 

Навчання проведене з метою недопущення закупівель державними підприємствами, установ та організацій, що належать до сфери управління Міненерговугілля, та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави, товарів, робіт, та послуг за завищеними цінами.

 

Надано також методичну допомогу в розробленні Порядку проведення моніторингу з визначення середньоринкових цін на товари, роботи та послуги, що закуповуються підприємствами. Визначені основні кроки та методи виявлення середньоринкової ціни серед постачальників та виробників. При здійсненні моніторингу було наголошено що необхідно обов’язково враховувати при виведенні середньоринкової ціни строків оплати (відтермінування платежу, строки постачання та інше). При проведенні моніторингу підприємствам було запропоновано отримувати комерційні пропозиції, рахунки та ціни станом на момент закупівлі. Інформація про виробників та постачальників, які надали комерційні пропозиції, рахунки, ціни обов’язково повинна бути доступною та яку можливо знайти та перевірити в мережі Інтернет.

 

Під час навчання звертали увагу на виявлені недоліки під час укладення договорів без проведення процедури закупівель (відкритих торгів, конкурентного діалогу, переговорної процедури закупівлі) на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

 

Крім того, під час заходу було виявлено декілька причин, завдяки яким є ризик закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами. Зокрема, це відсутність відповідальних осіб за проведення моніторингу середньоринкових цін; відсутність будь якого положення про проведення моніторингу (моніторинг проводився навмання); відсутність методів визначення середньоринкової ціни. Зазвичай підприємства брали ціни минулого року на товар, роботу чи послугу та додавали в середньому від 15 до 30%, у результаті чого ціни були завищеними, що своєю чергою призводило до перевитрачання державних коштів.

 

Надалі фахівці Сектору з питань запобігання та виявлення корупції планують проведення навчання з метою надання методичної допомоги іншим підприємствам галузі.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245208329