На ЮУАЕС пройшов семінар за участі фахівців фірми "Tractebel Engineering"
23.03.2017 | 16:40
 

 

 

На Южно-Українській АЕС 22 березня відбувся семінар на тему «Інженерно-технічний супровід експлуатації енергоблоків атомних станцій зі змішаними активними зонами реакторних установок» за участі фахівців компанії «Tractebel Engineering» (Королівство Бельгія). Технічні можливості бельгійської компанії були представлені фахівцям ЮУАЕС, ЗАЕС, дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» і Центру проектування активних зон Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

 

Южно-український майданчик для проведення зустрічі вибрано в зв'язку з тим, що саме цю станцію було призначено пілотною в рамках реалізації проекту кваліфікації ядерного палива для України. З 2005 року в активній зоні ректора енергоблока №3 ЮУАЕС (до 2016 року єдиного в Україні) експлуатувалося паливо двох виробників - російської компанії ТВЕЛ і американської фірми «Westinghouse». Минулого року в рамках програми розширення експлуатації тепловиділяючих збірок зміцненої конструкції (ТВЗ-WR) «Westinghouse» до нього приєдналися п'ятий блок ЗАЕС і другий блок ЮУАЕС. Таким чином, на нинішньому етапі на українських атомних станціях працюють три ядерні енергоблоки зі змішаними активними зонами, два з яких - на Южно-Українській АЕС.

 

Начальник відділу ядерної безпеки ВП ЮУАЕС Сергій Повод вважає представлену на семінарі інформацію корисною для українських атомників: «Тема для нас цікава та актуальна. Ми отримали можливість порівняти український досвід в царині розрахунків і експлуатації змішаних активних зон реакторів з досвідом інших країн, що дозволить приймати більш зважені та правильні рішення в майбутньому». Згоден з ним провідний інженер відділу реалізації міжнародних програм ДП «НАЕК «Енергоатом» Микола Каденський: «Україна реалізує стратегічну програму диверсифікації джерел енергоносіїв, у тому числі й у атомному секторі. Для цього ми вивчаємо міжнародний досвід зарубіжних компаній, які стикалися з подібними завданнями у своїй практиці. Наприклад, сьогодні нам презентували досвід використання в одній активній зоні палива трьох і більше постачальників. Світ має досвід таких експлуатаційних режимів та підходів до їх інженерно-технічного супроводу. І ми готові його ретельно вивчати».

 

Обмін досвідом щодо інженерно-технічного супроводу експлуатації атомних енергоблоків зі змішаними активними зонами реакторних установок - один з напрямків співпраці між бельгійською «Tractebel Engineering» і українським Енегоатомом. Протокол про співробітництво двох компаній було підписано в жовтні 2015 року у Брюсселі. У його рамках вже проведено семінари з питань маневрених режимів АЕС і з продовження термінів експлуатації ядерних енергоблоків. Семінар на ЮУАЕС - третій у переліку запланованих.

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245193815