Корейська делегація презентувала можливості співпраці у сфері акумулювання та зберігання електроенергії
20.03.2017 | 16:49
 

 

 

Сьогодні Міністр Ігор Насалик провів робочу зустріч з представниками корейської та шведської делегацій.

 

Під час зустрічі обговорили питання співпраці у сфері  використання систем зберігання елекроенергії та нового програмного забезпечення для їх функціонування. 

 

Представники корейської компанії «КОКАМ» презентували напрямки діяльності та можливості для співробітництва з Україною. Зокрема, зазначили про ефективність використання корейських систем зберігання електроенергії. Також поінформували щодо розвитку пілотного проекту компанії «Фрі Енерджіі Технолоджіс» з ДП «НЕК «Укренерго» по створенню електроакумулюючої станції. 

 

Міністр Ігор Насалик подякував за пропозиції  та наголосив, що Україна має широкі моживості для реалізації  проектів корейської компанії в Україні. Також зазначив, що такі проекти важливі для розвитку зеленої енергетики, частку якої Україна має намір збільшити в балансі електроенергії, згідно з Національним планом дій з відновлюваної енергетики на період 2020 року,  до 11%.

 

Ігор Насалик наголосив, що системи збергання електроенергії важливі з огляду на велику частку атомної генерації (60%) та потребу енергосистеми України у збільшенні регулюючих потужностей. Крім того, Міністр зазначив, що Україна є експортером електроенергії до європейських країн, тому впровадження таких проектів забезпечить рівномірність електропостачання.  «Міненерговугілля готове сприяти розвитку проектів із залученням інвестицій корейського бізнесу  в Україні», - наголосив І. Насалик. Також зауважив, що Україна зацікавлена як у розвитку систем зберігання електроенергії в Україні, так і створенні виробництва  батарей на території України.

 

За підсумками зустрічі домовилися про спільне опрацювання   планів з реалізації зазначних  проектів.

 

У зустрічі також взяли участь заступник Міністра з європейської інтеграції Наталія Бойко, народний депутат Геннадій Чекіта, керівники галузевих департаментів Міненеговугілля та представники НЕК «Укренерго».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245193101