Коментар в.о. головного інженера ВП ЮУАЕС Володимира Бандурка стосовно відключення третього енергоблока від енергомережі:
24.01.2017 | 08:50
 

 

«Третій енергоблок Южно-Української АЕС був розвантажений і відключений від мережі 19 січня 2017 року внаслідок погіршення вакууму в конденсаторі турбіни. Після усунення зауваження щодо вакуумної частини турбіни блок №3 був підключений до мережі і в суботу, 21 січня, о 9 годині 05 хвилин було відновлено його номінальне навантаження.

Хочу підкреслити, що зауваження торкалося роботи обладнання - ежекторів, які підтримують вакуум у конденсаторі турбіни. Це так зване обладнання 4-го класу, що не впливає на безпеку. Тому ніякого зниження рівня безпеки на атомній станції не було. Радіаційний фон, радіаційна обстановка на території АЕС і на прилеглій території не змінювались.

Оскільки заявка була подана непланова, вона пройшла за категорією «аварійна», це обумовлено професійною термінологією. Особливо підкреслю: це не означає, що на станції була аварія. Аварія - абсолютно інша категорія подій, у нас же на третьому блоці була непланова зупинка. З експлуатацією палива транснаціональної компанії Westinghouse, як повідомили деякі ЗМІ, вона жодним чином не пов'язана.

Наказом генерального директора ВП ЮУАЕС створено комісію, яка розслідує обставини, що призвели до виникнення проблеми, яка викликала необхідність зупинки енергоблока. За підсумками роботи комісії буде вжито заходів, що унеможливлять повторення таких подій у майбутньому».

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245174212