Відключення 19 січня енергоблоку №3 ЮУАЕС від енергомережі не було аварійним - головний інженер станції
23.01.2017 | 19:54
 

 

 

Коментар в.о. головного інженера ВП ЮУАЕС Володимира Бандурка стосовно відключення третього енергоблока від енергомережі:

«Третій енергоблок Южно-Української АЕС був розвантажений і відключений від мережі 19 січня 2017 року внаслідок погіршення вакууму в конденсаторі турбіни. Після усунення зауваження щодо вакуумної частини турбіни блок №3 був підключений до мережі і в суботу, 21 січня, о 9 годині 05 хвилин було відновлено його номінальне навантаження.

Хочу підкреслити, що зауваження торкалося роботи обладнання - ежекторів, які підтримують вакуум у конденсаторі турбіни. Це так зване обладнання 4-го класу, що не впливає на безпеку. Тому ніякого зниження рівня безпеки на атомній станції не було. Радіаційний фон, радіаційна обстановка на території АЕС і на прилеглій території не змінювались.

Оскільки заявка була подана непланова, вона пройшла за категорією «аварійна», це обумовлено професійною термінологією. Особливо підкреслю: це не означає, що на станції була аварія. Аварія - абсолютно інша категорія подій, у нас же на третьому блоці була непланова зупинка. З експлуатацією палива транснаціональної компанії Westinghouse, як повідомили деякі ЗМІ, вона жодним чином не пов'язана.

Наказом генерального директора ВП ЮУАЕС створено комісію, яка розслідує обставини, що призвели до виникнення проблеми, яка викликала необхідність зупинки енергоблока. За підсумками роботи комісії буде вжито заходів, що унеможливлять повторення таких подій у майбутньому».

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат № 3).

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245174123