Проект реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС: підсумки 2016 року, плани на 2017-й
19.01.2017 | 16:28
 

 

18 січня оперативний штаб* з реалізації проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС підбив підсумки роботи за 2016 рік і розглянув плани на 2017-й. У засіданні взяли участь представники Міненерговугілля, дирекції Енергоатома, Южно-Українського енергокомплексу, проектних організацій і генерального підрядчика.

На зустрічі зазначалося, що з початку реалізації проекту (березень 2016 року) на южно-українському майданчику було проведено 4 засідання штабу та 3 технічні наради, усі протокольні рішення яких виконані або перебувають у стадії виконання.

За словами керівника штабу віце-президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна, практично всі основні пункти плану 2016 року реалізовано. «Основний серед них, - підкреслив керівник штабу, - це укладання контракту на поставку помпових насосів для бризкальних басейнів. Контракт укладено, фінансування відкрито. Сьогодні на станції присутні представники фірми-виробника. Робота активно просувається вперед. Ми сподіваємося, що ця серйозна європейська компанія виконає свої зобов'язання вчасно».

Під час засідання оперативного штабу представники підрядних і проектних організацій підтвердили готовність виконати взяті на себе зобов'язання згідно зі встановленими графіками. «У зв'язку з несприятливими погодними умовами ми перенесли декілька робіт на тепліший час.  Нині в цехах готується відповідна арматура та трубопроводи. З покращенням погоди їх буде оперативно змонтовано на майданчику», - зазначила директор з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова.

На важливості своєчасного втілення проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1-3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС» акцентував увагу директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля Григорій Плачков: «Для нас дуже важливо завершити цей проект, оскільки він дасть можливість вивільнити в літній період замкнуті потужності Южно-Української АЕС. Якщо атомна енергетика влітку видаватиме максимум своїх можливостей, теплова генерація матиме змогу накопичити вугілля на складах для проходження осінньо-зимового максимуму. Тому проект важливий, ми за ним пильно стежимо, беремо участь у штабах, контролюємо реалізацію робіт».

На втілення проекту відводиться три роки. По його завершенні додатковий річний відпуск електроенергії ЮУАЕС складе від 547 млн кВт-год. за консервативними даними до 2 млрд 549 млн кВт-год. - за максимальною розрахунковою оцінкою.

 

*Оперативний штаб створено наказом президента НАЕК «Енергоатом» у березні 2016 року для вирішення критичних питань, що виникають у процесі будівництва.

 

 

Додатково:

Відкоригований проект реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року (Розпорядження Уряду №49-р «Про затвердження проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» (Коригування)» від 13.01.2016 р.). Він передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Тривалість будівництва - 36 місяців. Згідно з затвердженими планами, перший пусковий комплекс у рамках проекту - два бризкальні басейни,  струменеспрямовуюча  споруда та насосна станція для подачі води на бризкальні басейни - мають бути введені в експлуатацію в 2 кварталі 2018 року.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245173611