На ЮУАЕС відбулася стартова нарада з представниками фірми-постачальника насосного обладнання для бризкальних басейнів
19.01.2017 | 16:16
 

 

 

17-18 січня на южно-українському майданчику пройшла стартова нарада з представниками фірми «TERMOMECCANICA POMPE S.p.A» (Італія) - постачальника насосного обладнання для насосної станції бризкальних басейнів, що входять  до складу  проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1-3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС». 

«Поставка насосного обладнання - одне з головних питань, від яких залежить реалізація проекту реконструкції системи техводопостачання атомної станції, - підкреслює заступник генерального директора ВП ЮУАЕС з капітального будівництва Юрій Фомін. - Це питання регулярно обговорювалося на засіданнях оперативних штабів з реалізації проекту. Процедура вибору постачальника була непростою. Завершити  її вдалося в грудні минулого року. Переможцем торгів було визнано італійську фірму «TERMOMECCANICA POMPE S.p.A», з якою було укладено контракт».

На стартовій нараді з представниками фірми-постачальника (згідно зі встановленими умовами, має пройти протягом місяця після укладання договору) обговорювалися деталі реалізації контракту, зокрема, технічна специфікація, вихідні дані на обладнання для передачі проектувальникам під розробку робочої документації насосної станції для бризкальних басейнів. Ішла мова також про процедури монтажу готового обладнання,  приймальних випробувань тощо. У зв'язку з очікуваним отриманням вихідних даних стосовно насосів залучено додаткові проектні організації, завдання яких - поєднання європейських і українських будівельних стандартів.

Надходження перших двох насосів для бризкальних басейнів на южно-український майданчик заплановано на січень-лютий 2018 року. Завершити поставку насосного обладнання планується вже в травні наступного року.

 

 

Додатково:

Реалізація проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1-3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС» дозволить уникнути втрат виробітку електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води. По завершенні робіт буде повністю знято обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в жаркі літні періоди.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245173590