Презентували Національну ініціативу "Електросьогодні" (Е2D)
22.12.2016 | 18:39
 

 

 

 

Ініціаторами проекту є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство інфраструктури України та Державне автомобільне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор»)

 

Мета Ініціативи полягає у створенні в Україні умов для стимулювання громадян до переходу з бензинових та дизельних автомобілів на електромобілі. У рамках Ініціативи заплановано створити велику робочу групу, яка розроблятиме «Електричну стратегію глобального переходу України на електромобілі».

 

Під час презентації Міністр Ігор Насалик наголосив про важливість однієї з ініціатив - «Нічна зарядка». Він зауважив, що технології виробництва акумуляторних батарей для електромобілів постійно вдосконалюються в напрямку збільшення їх ємності та зменшення часу зарядки, тому за 3-5 років на електромобілі будуть встановлювати батареї вищої якості зі значно більшим ресурсом використання та іншими якісними характеристиками, що сприятиме переходу на електромобілі. Крім того, 57% в енергобалансі країни становить електроенергія АЕС, і така ініціатива дасть можливість використовувати електроенергію атомної генерації.

 

Також Міністр прокоментував питання щодо створення мережі електрозарядних станцій. Він повідомив, що є можливість спільно з Мінінфраструктури реалізувати ініціативу електрифікації паркувальних майданчиків, які будуть обладнані приладами для зарядки електромобілів вночі. «Міненерговугілля допоможе створити законні умови для стимулювання розвитку зарядних станцій, які працюватимуть за «нічним тарифом». Нічний тариф на електроенергію буде значно дешевшим за денний тариф, що дозволить власникам електромобілів суттєво економити на зарядці і зменшити витрати на експлуатацію», - наголосив Міністр. При цьому він підкреслив, що можна йти двома шляхами: створити електрозаправки на існуючих бензинових заправках та заправляти електрокари на паркувальних майданчиках.

 

Міністр також окремо зупинився на важливості створення роздрібного ринку електроенергії в Україні та повідомив, що у рамках спільної Національної ініціативи фахівці Міненерговугілля України працюють над розробкою пропозицій та внесення доповнень до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо створення умов функціонування роздрібного ринку електроенергії. «Ми прагнемо створити ринкові умови для постачальників та споживачів електроенергії, а також зацікавити та стимулювати вітчизняний бізнес до розвитку мережі електрозарядних станцій на парковках по всій Україні»,- наголосив Міністр.

 

Учасники заходу наголошували, що така Ініціатива надзвичайно важлива з огляду на підписання Україною Паризької кліматичної угоди та необхідність виконання зобов’язань щодо впливу на довкілля.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245166868