Генеральним директором Запорізької АЕС призначено Олександра Остаповця
14.11.2016 | 15:57
 

 

 

Генеральним директором ВП «Запорізька АЕС» призначено учасника програми преспективного президентського резерву, заступника генерального директора Рівненської АЕС Олександра Остаповця. Відповідний наказ, погоджений міністерством енергетики і вугільної промисловості, президент Енергоатома Юрій Недашковський підписав 14 листопада 2016 року.

 

Офіційне представлення нового керівника колективу станції відбудеться завтра, 15 листопада.

 

Олександр Остаповець народився 25 лютого 1975 року в селі Колки Дубровицького району Рівненської області. Закінчив загальноосвітню середню школу №4 в місті Вараш (на той час - Кузнецовськ) і вступив до Національного технічного університету України «КПІ» на теплоенергетичний факультет за спеціальністю «Атомні станції та установки».

 

По закінченні навчання в університеті в 1998 році прийнятий на посаду оператора реакторного відділення реакторного цеху №2 ВП «Рівненська АЕС». За короткий термін пройшов усі щаблі оперативної роботи і в березні 2008 року призначений на посаду заступника начальника реакторного цеху №2 з експлуатації, а у 2009 році - начальником зміни третього та четвертого енергоблоків.

 

Крім того, Олександр Остаповець отримав досвід роботи з персоналом. З 2009 по 2013 роки він опікувався підготовкою оперативного персоналу у навчально-тренувальному центрі РАЕС. У жовтні 2013 року очолив відділ кадрів, а у червні 2015 року став заступником генерального директора Рівненської АЕС з персоналу.

 

У 2015 році Олександр Остаповець пройшов відбір та розроблений за найкращими світовими практиками з урахуванням українських реалій курс навчання в групі перспективного кадрового резерву на посаду президента НАЕК «Енергоатом».

 

Нагадаємо, що до перспективного кадрового резерву були відібрані 17 фахівців, які мають право розраховувати на більш високу позицію за своїми професійними здібностями після проходження індивідуальної програми підготовки. Адже керівником атомної Компанії не може бути суто ядерник, суто економіст, фінансовий аналітик або виключно політик.

 

 

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245158149