Відбулися громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЗАЕС
31.08.2016 | 16:07
 

 

 

30 серпня в Енергодарі, місті-супутнику Запорізької АЕС, пройшли громадські слухання, організовані Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) щодо проекту рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЗАЕС.

У них взяли участь представники ДІЯРУ на чолі з головою Сергієм Божко, Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» з президентом Юрієм Недашковським, провідні фахівці ВП «Запорізька АЕС» на чолі з тимчасово виконуючим обов'язки генерального директора Володимиром Пишним, експерти Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, представники Українського ядерного товариства, Асоціації «Український ядерний форум», громадських організацій з районів та міст зони спостереження атомної станції - з Нікополя, Кам'янки-Дніпровської, Дніпрорудного, Водяного, Іванівки, Великої Білозерки, Дніпровки, Благовіщенки, Нововодяного, Великої Знам'янки, Новодніпровки, м. Енергодара. Учасниками слухань також були представники центральних і регіональних засобів масової інформації. Всього зареєстрованих учасників громадських слухань - 256 осіб.

Сергій Божко, який відкрив громадські слухання, висловив подяку всім учасникам. Він підкреслив, що для органу-регулятора думка громадськості представляє велику важливість, і при прийнятті остаточного рішення про продовження терміну експлуатації блоку №1 обов'язково буде враховано. «Продовження терміну експлуатації енергоблоків є загальносвітовою практикою. Україна вже має успішний досвід - на Рівненській і Південно-Українській АЕС продовжено термін експлуатації чотирьох блоків. На ЗАЕС ця робота ведеться відповідно до міжнародних стандартів МАГАТЕ та західноєвропейських регуляторів».

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський в своїй доповіді зазначив: «Сьогодні, в непростій політичній і економічній ситуації, в умовах фактичної війни на сході країни, в умовах зниження виробництва від інших джерел електроенергії, атомна енергетика України забезпечує надійне постачання електричної енергії споживачам. Сьогодні частка електроенергії від атомних електростанцій в загальному виробництві в Україні становить понад 52%. Збереження цієї частки атомної енергетики в енергетичному балансі є необхідною передумовою для зміцнення нашої енергетичної незалежності в умовах обмеженості і високих світових цін на енергоресурси».

Продовжив виступ Володимир Пишний. У своїй доповіді він перерахував, які конкретно роботи були виконані на блоці в частині управління старінням, оцінки технічного стану елементів реакторної установки і блоку в цілому, кваліфікації обладнання, підвищення безпеки. Всі роботи були систематизовані в Комплексній зведеній програмі підвищення безпеки енергоблоків (КЗППБ). «Все, що вимагає сучасна нормативна база, нами виконано. Але робота по підвищенню безпеки триває. Комплексна програма буде реалізована на всіх енергоблоках України до 2020 року», - зазначив Володимир Максимович.

Підводячи певні підсумки, член правління УкрЯТ Володимир Коровкін відзначив, що інформація на цих слуханнях прозвучала вичерпна. А це значить, що енергоблок № 1 може і повинен отримати ліцензію на наступний етап своєї експлуатації.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і складає 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245139426