На Южно-Українській АЕС пройшла виїзна нарада Міненерговугілля
02.07.2016 | 09:27
 

 

 

30 червня і 1 липня на Южно-Українській АЕС проходила виїзна нарада Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Вона була присвячена підбиттю підсумків роботи вітчизняних енергопідприємств за 5 місяців поточного року, а також обговоренню проблемних питань підготовки електростанцій до осінньо-зимового періоду 2016-2017 рр. і шляхів їх вирішення.

У засіданні під головуванням радника міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергія Чеха взяли участь директори і технічні керівники 4 вітчизняних атомних електростанцій, 14 теплових електростанцій, дирекції ДП НАЕК «Енергоатом», ДП НЕК «Укренерго», ТОВ «ДонТЕП», ПАТ «Донбасенерго», ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ПАТ «Центренерго», ПАТ «ДТЕК Західенерго», ДТЭК.

Від імені господарів майданчика, на якому проходила нарада, генеральний директор ВП «Южно-Українська АЕС» Володимир Лісніченко, вітаючи гостей, висловив упевненість, що в процесі обговорення буде досягнуто повного взаєморозуміння і в подальшому це позначиться на спільній роботі на благо України.

Під час виїзної наради було заслухано доповіді керівників підприємств про поточний стан справ, проблеми, що виникають у процесі реалізації поставлених урядом завдань, внесено пропозиції щодо їх вирішення. Учасники засідання також оцінили результативність проведеної роботи з виконання протокольних доручень попередньої наради Міненерговугілля.

Радник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех зазначив, що в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду гострими залишаються питання функціонування обладнання. За його словами, сьогодні галузь працює в умовах жорсткого дефіциту фінансів на експлуатаційну, ремонтну та відновлювальну роботу. А в умовах високої температури повітря останні 5-7 років фіксується яскраво виражений літній максимум і так званий літній пік відпочинку, коли збільшується електроспоживання в регіонах. «У такий період значно ускладнюється робота енергосистеми, тому проблеми, що виникли в певних сегментах генерації щодо забезпечення паливом не повинні залишитися поза увагою ні Міністерства, ні Кабінету Міністрів», - сказав С.Чех.

Що стосується однієї з ключових тем виїзної наради - підготовки енергетичних підприємств до осінньо-зимового максимуму несення навантаження, - то радник міністра вважає, що для усунення критично важливих проблем час ще є, як є й можливість розставити нові акценти. «У результуючих висновках цієї наради є питання, що вимагають рішення КМУ. Для цього нам слід своєчасно їх озвучити», - уточнив він. Крім того Сергій Чех відзначив позитивний досвід майданчиків у підготовці до осінньо-зимового періоду, а також підкреслив важливість проведення аварійних тренувань, що дозволяють в умовах позаштатних ситуацій оцінити фактичну готовність кожного енергетичного підприємства до несення максимуму навантаження.

Завершився візит учасників наради технічним відвідуванням об'єктів Южно-Українського енергокомплексу.

Виїзні наради Міністерства енергетики та вугільної промисловості України традиційні і проходять двічі на рік. Їх представницький склад - енергогенеруючі підприємства, енергозабезпечуючі організації та енергоринок, - дозволяє в процесі ділового спілкування обмінюватися інформацією, яка згодом набуває форми управлінських рішень.

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136)2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245125856