Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України прокоментував питання щодо забезпечення споживачів України електроенергією
03.12.2014 | 17:30
 

 

У ході прес-конференції Міністр роз’яснив ситуацію щодо третього енергоблока Запорізької АЕС,  що викликало дефіцит електроенергії в Україні та привело до часткових вимкнень електроенергії.

«Насправді на Запорізькій атомній електростанції немає ніякої загрози. Наприкінці минулого тижня у системі видачі енергії сталося коротке замикання, тому на атомній станції не працює лише один, третій, блок. Але жодної загрози для реактора нема. Це технічне пошкодження, яке зараз усувають. Блок перебуває у стані ремонту», - повідомив Міністр.

Володимир Демчишин підкреслив, що вихід з ладу одного з енергоблоків не завдав суттєвих втрат, але це позначилося на потужності видачі електроенергії. Він запевнив, що зараз спеціалісти працюють над усуненням цієї несправності і, максимум до кінця тижня, проблему планують вирішити: «До п’ятниці «Енергоатом» планує повністю відновити роботу цього блока».

Крім того, Міністр поінформував про  варіанти дій  щодо  ліквідації дефіциту Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", наголосивши на необхідності комплексного вирішення питання. «Є технічні методи, за допомогою яких можна зменшити дефіцит "Нафтогазу" – це переведення промисловості на передоплату за газ. Але зрозуміло, що потрібно шукати резерви і всередині "Нафтогазу" – зазначив він.

Міністр повідомив, що Україна зберігає плани щодо закупівлі 1 млрд кубометрів газу у «Газпрому» у грудні поточного року.
«Я
думаю, що ця проплата буде здійснена сьогодні-завтра, але я сподіваюся, що сьогодні. Питання техніки», - сказав В. Демчишин.

Міністр  також прокоментував питання  щодо імпорту електроенергії, наголосивши, що в такій складній ситуації для збалансування енергосистеми - це необхідний крок, яким би він не був політично складним, а також повідомив, що імпорт може початися у найближчі дні.

Під час прес-конференції Міністр повідомив про ситуацію щодо поставок вугілля до України. Зокрема зазначив, що має намір обговорити з російською стороною питання імпорту енергетичного вугілля, дефіцит якого виник в Україні через бойові дії на Донбасі. Також, за його словами,  необхідно вирішити питання щодо вивезення 2 млн тонн вугілля, із зони АТО,  «Йдеться  не про купівлю вугілля у терористів. Це вугілля України і вугілля на українських шахтах. Щойно з'явиться можливість вивозити його через Дебальцеве, я впевнений, що проблема буде вирішуватися», - сказав              В. Демчишин.

Щодо віялових відключень електроенергії Міністр  сказав, що в його найближчих планах - провести нараду з міськими адміністраціями, особливо у областях, які споживають значну кількість енергії" і спробувати домовитися про те, щоб ми відмовилися від графіка вимкнень та перейшли до добровільного обмеження».

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=244970789