МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НОВИНИ

 
21:33 (16.11.2018) Відкритість енергетичних даних важлива для подальших трансформацій функціонування ринків та сталого розвитку
15 листопада 2018 року протягом 9-го Міжнародного форум по енергетиці для сталого розвитку в Києві відбувався Інформаційний семінар організований ініціативою JODI.
21:29 (16.11.2018) Корейські та турецькі компанії зацікавлені інвестувати в енергетику України
У Міненерговугілля проведено зустріч з представниками компаній "Innovation Middle East", "Vulkan Co Ltd." та "EMRE Ltd" (Південна Корея, Турція).
19:32 (16.11.2018) У Вашингтоні розпочалося засідання Комісії стратегічного партнерства (КСП) України та США
Очолює делегацію Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Міністерство енергетики представляє заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.
16:14 (16.11.2018) На Хмельницькій АЕС тривають роботи з продовження терміну експлуатації першого енергоблока
З метою ознайомлення з поточним станом роботи Хмельницької АЕС делегація Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра Юлією Підкоморною сьогодні відвідала станцію.
12:07 (16.11.2018) Міненерговугілля та Європейська Комісія продовжують тісну співпрацю задля посилення безпеки постачання природного газу
У Міненерговугілля під головуванням Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець відбулась робоча зустріч щодо підготовки до практичних навчань, які відбудуться 5 грудня у м. Києві, з питань реагування та взаємодії учасників ринку природного газу на кризову ситуацію.
10:51 (15.11.2018) Державний секретар Максим Немчинов бере участь у засіданні Робочої групи з корпоративного управління Організації економічного співробітництва та розвитку OECD у м. Париж
Українську делагацію очолює Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко. У форматі фахової дискусії буде обговорено шляхи вдосконалення політики державної власності в Україні та запровадження корпоративного управління на державних підприємствах на прикладі поширених у країнах OECD практик і успішних кейсів.
08:19 (15.11.2018) Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Н. Бойко провела засідання української частини "Кластера 3" Україна-ЄС
14 листопада 2018 року у приміщенні Міненерговугілля від головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко проведено засідання української частини "Кластера 3" (енергетика, включаючи ядерну, навколишнє природнє середовище, зміни клімату, цивільний захист, транспорт) між Україною та ЄС.
22:56 (13.11.2018) Технічна політика Міненерговугілля спрямована на досягнення амбітних показників розвитку відновлюваних джерел енергії
У Києві триває 9-й Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку, який є ефективним майданчиком для обміну досвідом, встановлення партнерських відносин, визначення ключових пріоритетів галузі.
18:09 (13.11.2018) Розвиток атомної енергетики відповідає цілям сталого розвитку - Юлія Підкоморна
У межах другого дня 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку відбулась панельна дискусія "Ядерна енергетика і сталий розвиток: роль у складі енергетики без вуглеводнів". Відкрила захід та виступила із вступною промовою заступник Міністра Юлія Підкоморна.
17:05 (13.11.2018) Міненерговугілля націлене на виконання комплексу завдань, пов'язаних з дегазацією і утилізацією газу метану
Державний секретар Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Максим Немчинов привітав усіх учасників пленарного засідання, присвяченого питанням управління метаном у видобувних галузях, яке проходило у рамках 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку.
10:15 (13.11.2018) Важливо активізувати співпрацю із представниками данського бізнесу для реалізації спільних проектів в енергетичному секторі - Ольга Буславець
12 листопада 2018 року Генеральний директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько-Данського енергетичного центра Ольга Буславець провела зустріч із Головою Данського енергетичного агентства Крістофером Ботзау та Надзвичайним і Повноважним Послом Данії в Україні Рубеном Мадсеном у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.
09:53 (13.11.2018) Укладено меморандум про взаєморозуміння в галузі ядерної енергетики та угоду про конфіденційність інформації між державним підприємством НАЕК "Енергоатом" та фінською компанією Wartsila
У посольстві Фінляндії за участю Надзвичайного та Повноважного Посла в Україні Юхи Віртанена, Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець, президента ДП НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського, Генерального директора Nuclear Service Wartsila France Мішеля Кубінга, представників компаній відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ДП НАЕК "Енергоатом" та фінською компанією Wartsila, відомим виробником надійних аварійних дизель-генераторів та запасних частин.
08:08 (13.11.2018) Україна і США започаткували Стратегічний енергетичний діалог
Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром енергетики США Ріком Перрі. Від Міненерговугілля участь у зустрічі взяла заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.
22:17 (12.11.2018) У межах 9-го Міжнародного Форуму з енергетики для сталого розвитку, який проходить сьогодні у Києві, провідні експерти з України та Європи обговорюють питання сталого розвитку, нового енергетичного курсу
Адже в умовах глобалізації стратегічні рішення урядів можуть суттєво впливати на енергетичні процеси далеко за межами їхніх країн. Модерував дискусію про формування відновлювальних енергетичних систем Грем Макстон, повноправний член та колишній генеральний секретар Римського клубу.
23:31 (10.11.2018) Міністр енергетики США Рік Перрі сьогодні прибув до України
В перший день візиту Міністра енергетики США Ріка Перрі супроводжувала заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.
18:40 (09.11.2018) Постійно діюча комісія з охорони праці розглянула питання безпечних умов праці на вугледобувних підприємствах
Відбулось засідання Постійно діючої комісії з охорони праці та промислової безпеки у вугільній промисловості України.
12:56 (08.11.2018) Міжнародна виставка China International Import Expo 2018 (CIIE 2018) - нові можливості залучення інвестицій в енергетичний сектор України
До складу делегації України на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим увійшли генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець та керівник експертної групи зазначеного директорату Вікторія Гнатовська.
16:38 (07.11.2018) Оголошення про персональний склад наглядової ради ДП "НЕК "Укренерго"
15:31 (07.11.2018) Фахівці ІТ-технологій поділились досвідом формування та функціонування системи кібербезпеки на підприємствах ПЕК
У межах другого дня XVІ Міжнародного форуму "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє" проведено круглий стіл "Інформаційні технології та кібербезпека в галузі паливно-енергетичного комплексу". Участь у заході взяв державний секретар Міненерговугілля Максим Немчинов.
18:37 (06.11.2018) Урочисто відкрито XVІ Міжнародний форум "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє"
У церемонії урочистого відкриття Форуму взяли участь заступник Міністра Юлія Підкоморна, державний секретар Максим Немчинов, Президент Асоціації "СІГРЕ-Україна" Олександр Светелік, голова Громадської ради при Міненерговугілля Семен Поташник, Генеральный директор ТОВ "Міжнародний виставковий центр" Анатолій Ткаченко та інші.
20:53 (31.10.2018) У Києві відбувся Семінар з оцінки інфраструктури та проектів спільного інтересу Східного партнерства
Під егідою Енергетичного Співтовариства в рамках проекту EU4Energy пройшов Семінар з оцінки інфраструктури та проектів спільного інтересу Східного партнерства (регуляторні аспекти та плани).
20:04 (31.10.2018) Процес реконверсії вугледобувних регіонів потребує спільних дій та ініціативи на місцях
Сьогодні, 31 жовтня, проведено робочу зустріч з питань реконверсії вугільних регіонів, організовану з ініціативи Міненерговугілля Асоціацією міст України за участі ДТЕК. Від Міненерговугілля участь у нараді взяв Генеральний директор Директорату викопних видів палива Максим Федотов.
15:55 (26.10.2018) Міненерговугілля удосконалює систему внутрішнього контролю
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості відповідно до Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки за підтримки проекту двостороннього співробітництва між Міністерством фінансів України та Міністерством фінансів Королівства Нідерланди розпочато пілотний проект з внутрішнього контролю.
09:40 (26.10.2018) Комісія з реорганізації (перетворення) Національної енергетичної компанії "Укренерго" залишила в силі рішення щодо передачі повноважень з поточного управління компанією
У Міненерговугілля проведено чергове засідання комісії з реорганізації (перетворення) Національної енергетичної компанії "Укренерго".
14:15 (23.10.2018) У Торонто українська делегація представить інвестиційні проекти в межах першого канадсько-українського інвестиційного форуму CUTIS Investment Roadshow
У Торонто (Канада) у межах святкування річниці дії Угоду про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною (Canada Ukraine Free Trade Agreement, CUFTA) відбулося урочисте відкриття першого канадсько-українського інвестиційного форуму CUTIS Investment Roadshow
09:29 (23.10.2018) Комісія з реорганізації (перетворення) Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" узгоджуватиме кроки щодо корпоратизації з наглядовою радою НЕК "Укренерго"
У Міненерговугілля 22 жовтня проведено зустріч з представниками міжнародних фінансових організацій з метою обговорення питань корпоратизації державних підприємств, що належать до сфери управління Міненерговугілля, зокрема НЕК "Укренерго"
16:47 (22.10.2018) Намічені подальші кроки з метою поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України
У межах реалізації проекту Міжнародної організації праці "Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України" з 16 по 19 жовтня 2018 року було проведено тренінг в ДП "Львіввугілля".
17:56 (19.10.2018) Проведено комітетські слухання на тему: "Державний сектор вугільної промисловості на шляху до... Стратегічне бачення і бюджетний процес"
Участь у заході взяв Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, заступник Міністра Анатолій Корзун та фахівці Міністерства.
17:20 (19.10.2018) Чому зросла ціна на газ?
Це вимушений крок, щоб Україна могла далі розвиватися.
Багато хто пам'ятає той час, коли Україна переживала кризові 90-ті. Стрімка інфляція, затримки з виплатою заробітної плати, високий рівень безробіття, потім перше різке знецінення української гривні - долар тоді зріс з 3-х до 5-ти гривень.
13:05 (19.10.2018) Міненерговугілля призначило наглядову раду ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго"
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 № 715 "Деякі питання наглядової ради державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" Міненерговугілля наказом від 19.10.2018 № 520 призначило наглядову раду ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго".
13:12 (18.10.2018) Визначено нову дату оцінки майна Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
У Міненерговугілля відбулось засідання комісії з реорганізації (перетворення) Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - ДП "НЕК Укренерго", на якому розглянуто питання затвердження оцінки майна зазначеного підприємства.
16:19 (17.10.2018) У Міненерговугілля проведено нараду щодо реалізації реформ ринку електроенергії
У Міненерговугілля під головуванням Міністра Ігоря Насалика проведено нараду за участю в.о. голови профільного комітету Верховної Ради України Олександра Домбровського, генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець, члена комісії НКРЕКП Олени Антонової, директора ДП "Енергоринок" Юрія Гнатюка, заступника директора ДП НЕК "Укренерго" Андрія Немировського, керівників енергопостачальних компаній, міжнародних експертів.
15:06 (17.10.2018) Відбулось чергове засідання Наглядової ради України для Інструменту Європейського Союзу зі співробітництва у сфері ядерної безпеки України
16 жовтня 2018 року у м. Брюссель (Королівство Бельгія) відбулося чергове засідання Наглядової ради України для Інструменту Європейського Союзу зі співробітництва у сфері ядерної безпеки України (USB для ІСЯБ) під співголовуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної та заступника голови Генерального директорату з міжнародного співробітництва і розвитку Європейської Комісії Олів'є Лойка.
22:15 (16.10.2018) Україна знайомить потенційних інвесторів з можливостями газовидобувної індустрії
Генеральний директор Директорату викопних видів палива Максим Федотов взяв участь у круглому столі, "Ukraine: Natural Gas Production. Playbook 2018", де обговорювались актуальні питання розвитку газовидобувної індустрії.
20:58 (16.10.2018) Міненерговугілля провело урядову пряму телефонну лінію
16 жовтня згідно з графіком Кабінету Міністрів України Міненерговугілля провело пряму телефонну лінію.
12:29 (12.10.2018) Група з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки затвердила Рамковий документ про співпрацю
З 8 по 9 жовтня 2018 у м. Стокгольм (Королівство Швеція) відбулося третє засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки в рамках ініціативи Групи Семи "Глобальне партнерство проти розповсюдження матеріалів та зброї масового знищення", організоване Шведським органом з радіаційної безпеки (Swedish radiation safety authority).
16:09 (11.10.2018) Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик бере участь у Саміті лідерів світової енергетики у м. Мілан, Італійська Республіка, що проходить 11 жовтня 2018 року.
13:53 (11.10.2018) Колегія Державної інспекції ядерного регулювання визнала обгрунтованою можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблока № 4 Запорізької АЕС на визначених у проекті рівнях потужності
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна взяла участь у засіданні колегії Державної інспекції ядерного регулювання України. Відкрив засідання голова колегії, голова Держатомрегулювання Григорій Плачков.
16:52 (09.10.2018) Міненерговугілля вивчає фінський досвід інтеграції великих обсягів відновлювальних джерел енергії та залучення інвестицій у нову генеруючу потужність
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України проведено зустріч з представниками Посольства Фінляндії в Україні під головуванням Міністра Ігоря Насалика за участю генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець.
16:16 (04.10.2018) Українська делегація вивчає можливості використання ефективних технічних рішень іспанських енергокомпаній в умовах енергетичної системи України

25-28 вересня делегація України за участі представників Міненерговугілля, НКРЕКП, енергопостачальних компаній, компаній UDPR та KNESS на чолі з Генеральним директором Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольгою Буславець відвідала з робочим візитом Іспанську енергокомпанію Acciona Energia.
16:12 (04.10.2018) Фахівці Міненерговугілля вивчають Данську модель підтримки відновлювальної енергетики
Вивчення Данського досвіду організації та проведення аукціонів на квоти державної підтримки для об'єктів відновлювальної енергетики було основною темою семінару, проведеного під головуванням Ольги Буславець, генерального директора Директорату енергетичних ринків, голови УДЕЦ.
16:42 (03.10.2018) Затверджено Прогнозний баланс електроенергії ОЕС України на 2019 рік
Міністром енергетики та вугільної промисловості України І. Насаликом 28.09.2018 затверджено Прогнозний баланс електроенергії ОЕС України на 2019 рік (далі - Прогнозний баланс), що на місяць раніше терміну, передбаченого Порядком складання річних та місячних прогнозних балансів електроенергії ОЕС України, з метою своєчасного формування тарифної політики НКРЕКП на 2019 рік.
21:33 (01.10.2018) Міненерговугілля вивчає індійський досвід в галузі сонячної енергетики
Залучення інвестицій та використання нових технологій в сонячній електроенергетиці були одними з питань, обговорених під час зустрічі з представниками компаній Hero Future Energies та ТОВ "МЕЙН Груп Україна", що відбулась у Міненерговугілля під головуванням Державного секретаря Максима Немчинова.
17:40 (01.10.2018) Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Михайло Близнюк обговорив з представниками компанії Mitsubishi Corporation питання співпраці в енергетичній сфері
Під час зустрічі, що відбулась у Міненерговугілля 28 вересня, обговорили низку питань можливої співпраці у сфері енергетики, зокрема можливості та перспективи постачання скрапленого газу в Україну.
09:00 (28.09.2018) У Міненерговугілля обговорили з представниками ОЕСР реформування державних підприємств і стратегічний розвиток енергетичного сектору
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч із місією Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з метою обговорення підготовленого ОЕСР Звіту з оцінки реформування державних підприємств у нафтогазовому секторі.
18:02 (27.09.2018) Заступник Міністра Михайло Близнюк провів зустріч з делегацією Парламенту Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланки
Під час зустрічі обговорили низку питань поглиблення співробітництва, зокрема в сфері енергетики.
20:17 (26.09.2018) Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Н. Бойко бере участь у 27-му засіданні Комітету зі сталої енергетики Європейської економічної комісії ООН
На панельній дискусії щодо політичного діалогу з питань сталої енергетики в регіоні ЄЕК ООН Н. Бойко виступила з доповіддю на тему: "Шляхи до сталої енергетики в контексті подолання викликів глобальній та регіональній енергетичній безпеці".
21:25 (25.09.2018) Масштабні інвестиції та сучасні технології - шлях до стрімкого розвитку відновлювальної енергетики в Україні
У Міненерговугілля під головуванням Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець проведено зустріч з представниками компанії Touchstone Capital Group Holdings Ltd.
12:56 (21.09.2018) Міністр І. Насалик відповідає на запитання народних депутатів під час "Години запитань до Уряду" 21 вересня 2018 року
22:12 (20.09.2018) Міненерговугілля та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) обговорили подальші кроки майбутньої співпраці щодо впровадження Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні
У Міненерговугілля під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко проведено робочу зустріч із представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) на чолі з Анке Шольц - керівником Проекту "Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні" GIZ Україна.