МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НОВИНИ

 
18:19 (17.09.2019) Привітання Міністра Олексія Оржеля з Днем рятівника
17 вересня Україна відзначає професійне свято - День рятівника.
Міністерство щиро вітає рятувальників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони підприємств паливно-енергетичного комплексу з професійним святом - Днем рятівника!
16:55 (16.09.2019) Оголошення про результати проведення конкурсу з відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами
До уваги суб'єктів господарювання, які приймають участь у відборі організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами (далі - конкурс) відповідно до Порядку відбору організаторів електронних аукціонах з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 № 499 (далі - Порядок).
09:44 (13.09.2019) Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель обговорив із Світовим банком спільні пріоритети подальшого співробітництва
12 вересня 2019 року відбулась зустріч Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.
21:12 (12.09.2019) Реалізація спільних з ЄБРР проектів сприятиме прискоренню реформ в енергетиці - Олексій Оржель
12 вересня 2019 року відбулась зустріч Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з представниками ЄББР на чолі з Віце-президентом Аланом Пію.
16:22 (12.09.2019) Готуємося до опалювального сезону
16-27 вересня Міністерство енергетики та захисту довкілля прийме міжнародну команду експертів під керівництвом Департаменту енергетики США (DOE), яка буде надавати підтримку Уряду України при розробці зимового плану дій для вирішення критичних потреб під час осінньо-зимового періоду 2019-2020 року.
12:31 (12.09.2019) Ми повинні налагодити ефективний контроль за викидами та стоками - Олексій Оржель
Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель привітав учасників V Міжнародного Екологічного форуму "Вода та Енергія", що проходить у Львові 12-13 вересня.
19:23 (11.09.2019) Олексій Оржель заявив про готовність затвердити модель анбандлінгу Нафтогазу до наступних тристоронніх переговорів
Про це Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив під час прес-конференції "Naftogaz-Gazprom: Energy Security, Gas Transit and European Integration", що відбулась у Києві в середу.
18:42 (09.09.2019) Міненерговугілля продовжує роботу з імплементації європейського екологічного законодавства у сфері енергетики
06 вересня 2019 року у Міненерговугілля під головуванням генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталія Кушнірова відбулась зустріч з представниками екологічних рухів стосовно обговорення питань промислового забруднення в Україні, зокрема щодо імплементації Директиви 2010/75/ЄС "Про контроль промислового забруднення" (далі - Директива).
17:22 (09.09.2019) Українська делегація підтвердила участь у тристоронніх переговорах по газу 19 вересня
Сьогодні українська делегація у складі Міністра енергетики і захисту довкілля Олексія Оржеля, голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталії Бойко і голови Офісу Національної інвестиційної ради при Президенті України Юлії Ковалів провела зустріч з Віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем та Заступником керівника директорату "Енергетика" Єврокомісії Клаусом-Дітером Борхардтом.
17:21 (06.09.2019) Міністр Олексій Оржель обговорив умови для будівництва сміттєпереробних заводів з французькою компанією "SUEZ"
Міністр окреслив основні напрямки роботи новоутвореного Міністерства та зазначив, що одним із пріоритетів є енергоефективність. Також підтвердив зацікавленість у впровадженні інвестиційних проектів, зокрема на муніципальному рівні.
17:08 (06.09.2019) Україна підтримує міжнародну співпрацю для забезпечення режиму фізичної ядерної безпеки
З 4 по 5 вересня 2019 року у місті Одеса (Україна) відбулося четверте засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізично-ядерної безпеки в рамках ініціативи Групи Семи "Глобальне партнерство проти розповсюдження матеріалів та зброї масового знищення", організоване спільно Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.
17:40 (05.09.2019) Обговорено правові аспекти забезпечення енергетичної безпеки України
Захід, у форматі відеоконференції, відбувся у Комунікативному центрі Уряду за участі заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко, генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталія Кушнірова, Голови ГО "Асоціація СІГРЕ-Україна", члена Громадської ради при Міненерговугілля, Олександра Светеліка, представника Національного інституту стратегічних досліджень Олександра Суходолі та експертів з енергетичних питань усіх регіонів України.
14:29 (05.09.2019) Керівникам підприємств та структурних підрозділів апарату Міненерговугілля представили нового Міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля
У апаратній нараді взяли участь перший заступник та заступники Міністра енергетики та вугільної промисловості, державний секретар, народні депутати, голова Громадської ради при Міненерговугілля Семен Поташник.
14:21 (05.09.2019) Співчуваємо! Пішов із життя Юрій Петрович Ященко - доктор економічних наук, академік Академії гірничих наук України, Міністр вугільної промисловості України 2010 року.
Юрій Петрович Ященко зробив значний внесок у розвиток вугільної промисловості України, забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження. Колектив Міністерства висловлює глибоке співчуття рідним і близьким покійного.
12:58 (04.09.2019) Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель обговорив з Віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем основні пріоритети співробітництва
3 вересня 2019 року відбулась телефонна розмова Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з Віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем.
17:12 (03.09.2019) Придніпровська ТЕС ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго" працює без зауважень
За повідомленням головного інженера Придніпровської ТЕС Фоменка Олексія Анатолійовича, о 14.10 у Дніпрі на Придніпровській ТЕС через збій автоматики регулювання спалювання вугільного пилу в котлі стався 1,5 - 2-хвилинний викид чорного диму з труби енергоблока № 8.
19:52 (02.09.2019) Відкрито магістерську програму підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
2 вересня 2019 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" відбулася церемонія відкриття магістерської програми підготовки "Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів" на базі спеціальності "Атомна енергетика" та навчально-наукової лабораторії "Фізична ядерна безпека", ініційованої Міненерговугілля.
12:56 (02.09.2019) Олексій Оржель окреслив пріоритети діяльності новоствореного Міністерства
2 вересня Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель прокоментував, як відбуватиметься об'єднання міністерств та пояснив пріоритети діяльності новоствореного Міністерства.
14:27 (30.08.2019) Проведено робочу нараду з кібербезпеки за участю місії USAID в Україні
У Міністерстві 30 серпня проведено робочу нараду з кібербезпеки за участю представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
10:12 (23.08.2019) Привітання Міністра Ігоря Насалика з Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України
10:10 (23.08.2019) Процес імплементації "зелених" аукціонів набирає обертів
Проведено друге засідання утвореної Міненерговугілля Робочої групи з підготовки до впровадження конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. Захід відбувся під головуванням генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець, голови Робочої групи, з метою розгляду стану реалізації пріоритетних завдань з впровадження "зелених" аукціонів.
08:56 (22.08.2019) Введення ринку електричної енергії - це наймасштабніша реформа за останні 28 років
Введення ринку електричної енергії стало наймасштабнішою реформою в енергетичному секторі за останні 28 років. Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик наголосив під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України. "Реформа була необхідна, і якщо б вона не відбулася, - сказав Міністр, - проблеми в енергетиці стали б незворотними".
17:36 (20.08.2019) Оголошення про продовження терміну проведення першого етапу конкурсу з відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами
До уваги суб'єктів господарювання, які приймають участь у відборі організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами (далі - конкурс) відповідно до Порядку відбору організаторів електронних аукціонах з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 № 499 (далі - Порядок).
16:57 (15.08.2019) Міненерговугілля працює над створенням Галузевого центру з кібербезпеки
У Міненерговугілля під головуванням державного секретаря Максима Немчинова проведено зустріч з представниками Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні.
16:35 (14.08.2019) Уряд удосконалив механізм покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку електричної енергії
Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії" схвалено на засіданні Кабінету Міністрів 14 серпня 2019 року.
16:10 (14.08.2019) У Міненерговугілля проведено зустріч з представниками проекту "Low Carbon Ukraine Project"
Учасники обговорили співпрацю з проектом "Low Carbon Ukraine Project" у підготовці комплексного Національного плану з енергетики та клімату на період до 2030 року
15:25 (08.08.2019) Міжнародний форум "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє" 2019 року стане майданчиком для обговорення реформ в енергетичному секторі України
8 серпня 2019 року у Міненерговугілля під головуванням державного секретаря Міністерства, співголови Організаційного комітету – Максима Немчинова відбулось засідання організаційного комітету з питань підготовки та роботи XVІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»
16:41 (02.08.2019) Кібербезпека починається з кібергігієни
За ініціативи державного секретаря Максима Немчинова та підтримки міжнародних донорів - IFES провела для Міненерговугілля тренінг з кібергігієни.
17:23 (25.07.2019) Енергосистема України потребує розвитку нових сегментів, зокрема високоманеврової генерації
Інструменти та засоби забезпечення балансової надійності ОЕС України були в фокусі уваги круглого столу, організованого Європейсько - українським енергетичним агентством. Захід зібрав представників ЦОВВ, ДП "НЕК "Укренерго", профільних асоціацій, бізнес спільноти, експертів галузі.
19:41 (22.07.2019) Оголошення про проведення конкурсу з відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами
До уваги суб'єктів господарювання, які бажають взяти участь у відборі організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами відповідно до Порядку відбору організаторів електронних аукціонах з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 № 499 (далі - Порядок).
18:13 (22.07.2019) 19 липня проведено засідання аукціонного комітету з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами
Матеріали засідання можна переглянути за посиланням
17:55 (22.07.2019) Уряд своїм рішенням погодив кандидатури переможців відбору на посади членів наглядової ради ПрАТ "Укргідроенерго", у тому числі незалежних членів та представників держави
Згідно з розпорядженням від 17 липня 2019 р. № 544-р представниками держави до наглядової ради обрано генерального директора Директорату енергетичних ринків Буславець Ольгу Анатоліївну та директора Департаменту корпоративних та майнових відносин Кальніченко Валентину Анатоліївну.
22:14 (18.07.2019) Триває активна робота над запровадженням "зелених" аукціонів
Відбулося перше засідання утвореної в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості Робочої групи з підготовки до впровадження конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел ("зелених" аукціонів).
18:12 (17.07.2019) Міненерговугілля - серед лідерів щодо оприлюднення наборів даних
Про це зазначили експерти Урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" під час зустрічі в Міненерговугілля, яка проведена 17 липня під головуванням державного секретаря Максима Немчинова.
20:59 (16.07.2019) Проведено урядову "гарячу" лінію за участю Міненерговугілля
Всього на "гарячу" лінію звернулося 13 громадян, які цікавились питаннями розрахунків за газ, оплати за електроенергію з урахуванням нової моделі ринку електроенергії, порядком повернення переплати за електроенергію та зарахування на особові рахунки споживачів у рахунок майбутньої оплати, електропостачання домогосподарств тощо.
18:23 (16.07.2019) Міненерговугілля: функція взаємодії з громадськістю є пріоритетною та невід'ємною складовою процесу формування державної політики в енергетичній сфері
Питання посилення двосторонньої взаємодії з експертним середовищем та інститутами громадянського суспільства, створення сприятливих умов з боку Міненерговугілля для залучення громадськості до участі у процесі формування державної політики в енергетичній сфері обговорили на засіданні Правління Громадської ради при Міненерговугілля України.
18:10 (15.07.2019) У Кропивницькому окреслили перспективи розвитку підприємств урановидобувної галузі України
15 липня 2019 року на базі Новокостянтинівської шахти ДП "СхідГЗК" відбулась нарада щодо перспектив розвитку підприємств атомно-промислового комплексу України.
11:54 (10.07.2019) Здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту Енергетичний міст Україна-ЄС створить умови для інтеграції об'єднаної енергетичної системи України до європейської енергосистеми ENTSO-E
Під головуванням першого заступника Міністра Тетяни Максимець 9 липня відбулось засідання комісії з питань проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту Енергетичний міст Україна-ЄС.
14:24 (08.07.2019) Розвиток ринку скрапленого газу сприятиме посиленню безпеки газопостачання
05 липня 2019 року у Міненерговугіллі відбувся семінар з розвитку ринків скрапленого природного газу (далі-СПГ) в рамках проекту Європейської Комісії "Технічна експертна оцінка перспектив ринків СПГ в країнах Східного Партнерства".
14:44 (05.07.2019) "Зеленим" аукціонам - бути!
Уряд України на засіданні 26.06.2019 схвалив План організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" (№2712-VIII від 25.04.2019).
10:02 (04.07.2019) Україна продовжує курс та підтверджує своє прагнення у дотриманні світових норм та правил у галузі використання ядерної енергії - Юлія Підкоморна
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна взяла участь Міжнародній конференції "Український ядерний форум 2019: ядерна енергетика - стан та тенденції розвитку", яка присвячена 10-річчю Асоціації "Український Ядерний Форум".
19:09 (03.07.2019) Громадська рада при Міненерговугілля надала рекомендації щодо якісної роботи газорозподільних мереж в Україні та безпечної їх експлуатації
На засіданні Громадської ради при Міненерговугілля обговорили питання про стан газорозподільних мереж України та забезпечення системних заходів щодо їх безпечної та безаварійної експлуатації.
20:26 (02.07.2019) Міненерговугілля констатує успішний старт ринку електричної енергії
1 липня 2019 року в Україні запрацював новий конкурентний ринок електричної енергії, який інплементує норми Третього енергетичного пакету Європейського Союзу.
21:07 (01.07.2019) Міністр Ігор Насалик на телеканалі ZIK про запуск ринку електроенергії, перспективи збільшення видобування газу та інші питання роботи енергосистеми
Відео можна переглянути за посиланням
20:44 (01.07.2019) Досліджуються перспективи розвитку ринку скрапленого газу в Україні
01 липня 2019 року у Міненерговугіллі відбулася зустріч із експертами компанії "Stantec".
20:02 (01.07.2019) В України з'явилися нові можливості щодо додаткового видобутку вуглеводнів - Ігор Насалик
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик як голова Міжвідомчої комісії з організації конкурсу на укладання та виконання угод про розподіл продукції (УРП) побажав переможцям конкурсу на укладання угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах 9 ділянок, виконання взятих на себе зобов'язань та успішного видобутку з кожної свердловини.
14:38 (01.07.2019) Підготовлено пропозиції Міжвідомчої комісії щодо переможців конкурсів на укладення угод про розподіл вуглеводнів
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1178, 1179, 1180, 1182, 1183, 1184, 1186, 1188, 1189 Міжвідомча комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції на засіданні 1.07.2019 схвалила висновки і пропозиції Кабінету Міністрів України щодо визначення переможців конкурсів на укладення угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах.
13:16 (01.07.2019) Україна вивчає механізми стимулювання традиційної і відновлюваної енергетики Бразилії
Українська делегація під головування генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець з робочим візитом відвідала Бразилію. Метою поїздки був обмін досвідом щодо методів планування і засобів реалізації стратегій розвитку електроенергетичного комплексу двох країн.
10:26 (01.07.2019) Звернення Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика щодо впровадженням ринку електричної енергії
Шановні друзі! Сьогодні, 1 липня 2019 року, в Україні настає важливий етап впровадження реформи енергетичної системи держави - відбувається повномасштабний запуск нової моделі ринку електроенергії.
20:10 (27.06.2019) Відбулися перші аукціони з продажу електроенергії за двосторонніми договорами в рамках роботи нового ринку електричної енергії
27 червня відбулися перші електронні аукціони з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами на виконання п. 6 ч. 2. ст. 66 Закону України "Про ринок електричної енергії".