МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НОВИНИ

 
11:16 (23.03.2019) Роль Міненерговугілля змінюється і дуже важливо для нас послідовно працювати над розвитком людського та інституційного потенціалу - Наталія Бойко
У Міненерговугілля під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко проведено робочу зустріч представниками проекту USAID "Енергетична безпека".
15:20 (22.03.2019) Пленум Атомпрофспілки визначив завдання щодо подальшого розвитку атомно-енергетичного комплексу

21 березня 2019 року у Києві відбувся IV Пленум Центрального комітету Атомпрофспілки за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної, ДАЗВ, підприємств галузі. Пленум проведено форматі панельних дискусій.
11:29 (22.03.2019) Данські технологічні рішення та інвестиції дозволять знизити вартість "зеленої" енергетики для українських споживачів та сприятимуть її сталому розвитку
Під час робочого візиту до Королівства Данія фахівці Міненерговугілля, ДП "НЕК "Укренерго", Української асоціації вітрової енергетики взяли участь у серії семінарів та зустрічей з представниками ключових державних установ та комерційних компаній електроенергетичної галузі країни.
22:49 (21.03.2019) Відео експертної зустрічі з представниками громадськості з регіонів України у форматі відеоконференції за участю генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець та представника Громадськоі ради при Міненерговугілля Олександра Светеліка. Тема обговорення - впровадження нової моделі ринку електричної енергії
18:47 (21.03.2019) У Хмельницькій області почала працювати одна з найбільших в Україні сонячних електростанцій - "Кам'янець-Подільська"
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко взяла участь в урочистому відкритті введення в експлуатацію сонячної електростанції "Кам'янець-Подільська" компанії "Подільскенерго" у Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області на території села Панівці.
18:15 (21.03.2019) Інтегрований план з підтримки фізичної ядерної безпеки Україна-МАГАТЕ на 2019-2021 роки (INSSP) забезпечить основу для спільної підтримки та допомоги, яку надає Державі Підрозділ з фізичної ядерної безпеки Міжнародного агентства з атомної енергії
З 18 по 21 березня 2019 року фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості взяли участь в нараді з розгляд проекту Інтегрованого плану з підтримки фізичної ядерної безпеки Україна-МАГАТЕ на 2019-2021 роки (INSSP), організованій Державною інспекцією ядерного регулювання України спільно з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) у м. Київ.
10:28 (21.03.2019) Міненерговугілля працює в напрямку створення надійної галузевої системи кібербезпеки
У Міненерговугілля відбулась робочу зустріч з представниками організації "DAI" у межах формування нового фінансового пакету допомоги Україні від USAID щодо розбудови системи кібербезпеки в Україні
10:20 (21.03.2019) У Міненерговугілля обговорили доцільність підготовки державного інвестиційного проекту "Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей"
На засіданні Комісії Міненерговугілля з відбору інвестиційних проектів заступник Міністра Юлія Підкоморна зазначила, що це перший крок до реалізації інвестиційного проекту, метою якого є зниження залежності вітчизняної атомної енергетики від іноземних постачальників уранової продукції, а також підвищення ефективності виробництва основної продукції ДП "СхiдГЗК" - уранового оксидного концентрату, за рахунок збільшення обсягів видобутку уранової руди на Новокостянтинівській шахті.
21:00 (18.03.2019) Міністр Ігор Насалик взяв участь у робочій поїздці Президента України Петра Порошенка на Хмельниччину та Рівненщину
На Хмельницькій АЕС Міністр Ігор Насалик та президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашківський взяли участь у нараді, проведеній під головуванням Президента України Петра Порошенка та за участю Віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку й торгівлі Степана Кубіва, з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки.
20:56 (18.03.2019) Ядерна енергетика вимагає всеохоплюючого підходу до підготовки фахівців
Про це зазначив директор Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олег Коріков під час круглого столу на тему: "Потенціал співробітництва з китайськими освітніми установами та державними компаніями в галузі атомної енергетики, питання підготовки професійних кадрів", який організований Асоціацією "Sin Silk" в межах проекту КНР "Один пояс - один шлях".
19:53 (15.03.2019) Міненерговугілля зацікавлене в сталому розвитку відновлюваної енергетики, ефективності нової моделі її підтримки- Ольга Буславець
Проблеми сталого розвитку відновлюваної енергетики, аналіз загроз та пропозиції щодо їх усунення були ключовими темами виступу генерального директора Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольги Буславець у межах Legal Energy Forum 14.03.2019.
17:27 (13.03.2019) Китайські компанії готові співпрацювати з Україною в реалізації нафтогазових проектів
13 березня у Міненерговугілля проведено зустріч з дочірньою компанією "Great Wall Drilling Company" (GWDC) Китайської державної нафтової компанії (CNPC) з метою налагодження взаємовигідного співробітництва щодо залучення інженерного та технічного сервісу в нафтогазову сферу на території України.
18:07 (12.03.2019) "Створення усіх передумов для надійного енергозабезпечення кожного українця - пріоритет у нашій роботі", - Наталія Бойко
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції України Наталія Бойко взяла участь у круглому столі Комітету Верховної Ради України у закордонних справах на тему: "Інформаційна та кібербезпека у контексті євроатлантичної інтеграції".
17:59 (12.03.2019) Україна крок за кроком досягає прогресу у імплементації європейських стандартів у сфері енергетики - В. Кушніров
Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров взяв участь у проведенні Української частини Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА) та виступив на тему реформування енергетичного сектору.
22:12 (11.03.2019) Створення балансуючих потужностей - перспективний напрям для інвестицій в електроенергетику України
Про це зазначила генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець під час робочої зустрічі з представниками Європейсько-українського енергетичного агентства (EUEA).
13:26 (11.03.2019) 7 березня 2019 року представники Міненерговугілля взяли участь у 12-му засіданні газової підгрупи Координаційної групи безпеки постачання
У контексті поглиблення відносин України з ЄС та на запрошення Енергетичного Співтовариства представники Міненерговугілля взяли участь у 12-му засіданні газової підгрупи Координаційної групи безпеки постачання, яке відбулось 7 березня 2019 року у Відні (Республіка Австрія).
15:00 (07.03.2019) Високо ціную відповідальність і фаховість жінок, які працюють в енергетичній сфері - Міністр Ігор Насалик
Вітаючи колектив із Міжнародним жіночим днем, Міністр Ігор Насалик відзначив вагомий внесок працівників усіх підрозділів, енергетичних компаній та підприємств, серед яких значна частина жінок, у розвиток паливно-енергетичного комплексу та забезпечення сталого проходження осінньо-зимового періоду.
14:29 (07.03.2019) Привітання Міністра Ігоря Насалика з Міжнародним жіночим днем - 8 Березня
Дорогі жінки!
Щиро вітаю вас із чудовим весняним святом - Міжнародним жіночим днем!
14:00 (07.03.2019) Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч з головою Німецького енергетичного агентства (DENA) Андреасом Кульманом
Наталія Бойко привітала представників Німецького енергетичного агентства та Міністерства економіки та енергетики Федеративної Республіки Німеччини та підкреслила важливість для енергетичної системи України інтеграційних процесів у Європейському Союзі та проведення двостороннього українсько-німецького співробітництва у сфері енергетики, зокрема щодо сприяння розвитку відновлюваних джерел енергії.
12:00 (07.03.2019) Потрібно працювати над рівним доступом до можливостей, у освіті та кар'єрі - Наталія Бойко
6 березня 2019 року відбувся круглий стіл "Жінки в енергетиці: виклики та можливості", організаторами якого виступили USAID Проект Енергетичної Безпеки та Жіночий енергетичний клуб України. У заході взяли участь відомі в Україні жінки - урядовці, народні депутати, представники міжнародних та неурядових організацій, які працюють у сфері формування державної енергетичної політики, підготовки та прийняття законодавчих актів з питань паливно-енергетичного комплексу та ядерної безпеки, беруть участь у реалізації проектів реформування енергетичних ринків в Україні та формують громадську думку стосовно проведення змін в енергетичній сфері.
18:50 (06.03.2019) Стартувала магістерська програма з підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів
У Міненерговугілля проведено круглий стіл "Підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Огляд магістерської програми підготовки". Відкрила захід заступник Міністра Юлія Підкоморна.
17:18 (06.03.2019) У Міненерговугілля проведено засідання Наглядової ради "Проекту енергетична безпека"
Проведено засідання Наглядової ради "Проекту енергетична безпека" під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко.
14:29 (06.03.2019) Міненерговугілля вивчає можливості постачання гірничошахтних матеріалів польського виробництва на українські шахти
6 березня заступник Міністра Анатолій Корзун провів робочу зустріч представниками польської делегації металургійного заводу "HUTA ?AB?DY S.A." У зустрічі також взяв участь генеральний директор Національної вугільної компанії Віталій Довгаль та представники Департаменту вугільно-промислового комплексу Міненерговугілля.
17:02 (05.03.2019) Україна готова впроваджувати якісно нові підходи до системи охорони праці на підприємствах ПЕК
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Міністра Юлія Підкоморна зустрілася з Генеральним секретарем секції гірничо-добувної промисловості Міжнародної організації соціального забезпечення (МОСЗ) Гельмутом Іннесом.
19:37 (01.03.2019) Міненерговугілля продовжує співпрацю в межах проекту "Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України"
Заступник Міністра Юлія Підкоморна провела зустріч з керівником проекту МОП "Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України" Кенічі Хіросе з метою обговорення співпраці та плану-графіка подальших заходів.
16:17 (01.03.2019) Створення електронної платформи для звітування та обміну даними забезпечить прозорість роботи видобувної галузі
Про виконання завдань, передбачених планом дій з виконання Закону України "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях", зокрема, щодо створення електронної платформи для автоматичного збирання даних сьогодні йшлося на зустрічі, яку провів державний секретар Максим Немчинов із представниками Світового банку.
12:29 (01.03.2019) Міненерговугілля продовжує здійснення заходів, спрямованих на запровадження повномасштабного ринку електричної енергії - Ольга Буславець
Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславець 28 лютого 2019 року взяла участь в десятому щорічному Українському енергетичному форумі на тему: "Збільшення національного видобутку, диверсифікації та надійності енергопостачання шляхом реформ, прозорості й модернізації".
12:21 (01.03.2019) Досягнути енергетичної незалежності й безпеки - це не лише свідомий вибір України, це стратегічна мета нашої держави - Наталія Бойко
Про шляхи досягнення енергетичної незалежності України та ключові пріоритети розвитку галузі розповіла заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко в інтерв'ю журналу "Рейтинг", перший випуск якого презентований в межах Українського енергетичного форуму.
18:05 (28.02.2019) Прозорість, зрозумілість має стати основою зацікавленості інвесторів енергетичним сектором нашої країни - Ігор Насалик

Міністр Ігор Насалик взяв участь у заходах в межах 42-го Засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей, яке цього року проводиться в Києві.
12:27 (27.02.2019) Нову аукціонну модель підтримки ВДЕ нам необхідно запровадити в максимально стислі терміни, враховуючи при цьому кращий закордонний досвід та, водночас, - реалії українського паливно- енергетичного комплексу - Ольга Буславець
25-26 лютого, під головуванням в.о. голови Комітету ПЕК Верховної Ради України Олександра Домбровського за участі народних депутатів, представників Міненерговугілля, ДП "Енергоринок", ДП "НЕК "Укренерго", інших органів влади та установ, профільних асоціацій і експертів проведені робочі наради щодо доопрацювання окремих положень законопроекту 8449-д, яким запроваджується нова аукціонна модель підтримки відновлювальної енергетики в Україні.
09:20 (27.02.2019) Наш пріоритет - не лише завершення внутрішніх ринкових реформ, але й формування усіх необхідних передумов для інтеграції до європейських енергетичних ринків - Наталія Бойко
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко взяла участь у 10-му ювілейному Українському енергетичному форумі та виступила у другій сесії пленарного засідання "Як забезпечити прозорість і стабільність українських учасників ринку і створити сприятливий інвестиційний клімат для новачків".
17:07 (26.02.2019) Підтримка діалогу з громадянами - це можливість подальшого забезпечення прозорості енергетичного сектору та надання якісних послуг громадянам
Одним з інструментів підтримки діалогу є "гаряча" телефонна лінія Кабінету Міністрів України. Міненерговугілля 26 лютого згідно з графіком провело гарячу телефонну лінію. На зв'язку з громадянами була заступник Міністра Юлія Підкоморна.
20:43 (22.02.2019) "Щоб долати нові виклики, потрібні нові знання" - Олена Хомич, державний експерт Директорату викопних видів палива про застосування найкращих міжнародних практик при формуванні інвестиційних політик в паливно- енергетичному комплексі
15:12 (22.02.2019) Міненерговугілля працює над виконанням Закону України "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях"
У Міненерговугілля проведено нараду з обговорення питання формування нового складу багатосторонньої групи заінтересованих осіб (БГЗО) з питання імплементації в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) та Плану заходів щодо виконання Міненерговугілля положень Закону України "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" від 18.09.2018 №2545-VIII.
13:05 (22.02.2019) Через удосконалення законодавства - до сталого розвитку відновлюваної енергетики
Сталий розвиток відновлюваної енергетики можливий лише з урахуванням всіх економічних і технічних викликів, що стоять перед електроенергетичним комплексом України. Про це наголосила Ольга Буславець.
18:08 (21.02.2019) Безпека праці гірників має бути пріоритетом для кожного керівника підприємства - підсумки засідання постійно діючої комісії з охорони праці
Під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної проведено засідання постійно діючої комісії з охорони праці.
19:24 (20.02.2019) Триває робота щодо створення Українсько-норвезької робочої групи з ядерної безпеки, фізичної ядерної безпеки та готовності до реагування
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлія Підкоморна провела зустріч з радником Посольства Королівства Норвегія в Україні та Білорусі Фредріком Артуром.
15:32 (20.02.2019) У Міненерговугілля проведено засідання робочої групи з реалізації положень Закону України "Про ринок електричної енергії"
Засідання робочої групи відбулось під головуванням генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець.
11:45 (19.02.2019) 18 лютого 2019 року заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко виступила з промовою під час панелі "Пріоритетні сфери співробітництва" в рамках проведення звітної Конференції "Підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС" за 2018 рік
У своєму виступі Н.Бойко відзначила злагоджену роботу між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Верховною Радою України, яка здійснюється для комплексного реформування галузі енергетики.
11:36 (18.02.2019) 14 лютого 2019 року представники Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра з питань європейської інтеграції Наталією Бойко взяли участь у презентації нового Проекту USAID "Енергетична безпека"
Вітальними промовами відкрили захід Сьюзан Фріц - Директор Регіональної Місії USAID, Олександр Домбровський - перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Наталія Бойко - заступник Міністра з питань європейської інтеграції та Оксана Кривенко - голова НКРЕКП.
22:46 (15.02.2019) Модернізація обладнання атомних електростанцій за участю Корпорації Toshiba дозволить підвищити ефективність та безпеку АЕС
У Міненерговугілля проведено зустріч з представниками Корпорації Toshiba ЕСР (Енергетичні системи і рішення). Зустріч провела Заступник директора департаменту - начальник відділу забезпечення міжнародних режимів безпеки та законодавчих ініціатив Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Світлана Кульчицька за участю представників ДП "НАЕК ""Енергоатом".
22:35 (15.02.2019) Міненерговугілля та керівництво Кіровоградської області окреслили перспективи розвитку підприємств урановидобувної галузі регіону
15 лютого 2019 року в приміщення Кіровоградської ОДА відбулась нарада щодо роботи підприємств атомно-промислового комплексу регіону.
12:53 (15.02.2019) Втілення рекомендацій та висновків ОЕСР щодо впровадження стандартів та керівних принципів із корпоративного управління державними підприємствами мають вагоме значення з точки зору вдосконалення управління нафтогазовим сектором та стратегічно важливим, як для енергетичної галузі так і для економіки, ДП НАК "Нафтогаз України" - наголосила Н. Бойко
14 лютого 2019 року заступник Міністра з питань європейської інтеграції Н. Бойко взяла участь у широкому обговоренні презентації, яка відбулась у Клубі Кабінету Міністрів України щодо заключного Звіту ОЕСР "Оцінка ОЕСР реформи державних підприємств у секторі вуглеводнів України.
11:42 (15.02.2019) Розвиток атомно-промислового комплексу є одним із ключових аспектів енергетичної безпеки України
Делегація Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра Юлією Підкоморною у межах робочої поїздки до Дніпропетровської та Кіровоградської областей відвідала низку підприємств атомно-промислового комплексу, зокрема побували на ВП "Дніпродзержинський хімічний завод", ДП "Смоли", "38 Відділ інженерно-технічних частин" та ДП "Бар'єр".
09:10 (15.02.2019) У Полтаві фахівці нафтогазової промисловості обговорили питання розвитку галузі
13-14 лютого у м. Полтава відбувся галузевий форум нафтогазової промисловості Полтавщини "Соціальне партнерство для розвитку територій" та XIV спеціалізована виставка нафтогазової промисловості "Нафта.Газ.Сервіс-2019".
17:40 (13.02.2019) У Дніпрі відбулася нарада щодо роботи підприємств атомно-промислового комплексу регіону
13 лютого 2019 року в Дніпропетровській облдержадміністрації за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної проведено робочу нараду щодо основних показників роботи підприємств атомно-промислового комплексу, які належать до сфери управління Міненерговугілля, та їх співпрацю з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування Дніпропетровської області.
17:09 (08.02.2019) Створення онлайн-платформи для звітування за стандартами Ініціативи прозорості видобувних галузей дасть можливість запровадити систему автоматизації процесу збору інформації
Питання щодо створення онлайн-платформи для звітування за стандартами Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) з метою розкриття даних видобувних галузей у межах реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" обговорили в Міненерговугілля під час робочої зустрічі під головуванням державного секретаря Максима Немчинова.
15:38 (08.02.2019) Під час години запитань до Уряду заступник Міністра А. Корзун прокоментував питання щодо виплати заробітної плати шахтарям, реформування вугільної галузі та відвантаження вугілля ДП "Львівугілля"
20:04 (07.02.2019) Україна працює над створенням прозорих конкурентних умов для інвесторів у сфері відновлюваної енергетики
Про це наголошено під час зустрічі з представниками компанії Hero Future Energies Global Limited, яка проведена на прохання Посольства України у Великій Британії.
17:11 (07.02.2019) "Важливо залучати нових міжнародних інвесторів до розвитку газовидобутку в Україні та створення додаткових передумов для покращення безпеки постачань" - Н.Бойко
У Міненерговугілля під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко проведено нараду з представниками Посольства США в Україні щодо Угод про розподіл вуглеводнів.