МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Топ новина

 
15:28 (21.01.2020) Презентовано проект Концепції "зеленого" енергетичного переходу України до 2050 року
Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель презентував проект концепції "зеленого" енергетичного переходу України до 2050 року, який зумовлений трансформацією підходів до розвитку енергетики в світі та особливою увагою до проблем боротьби зі зміною клімату.
18:42 (16.01.2020) Мінекоенерго досліджує можливості розвитку водневої енергетики
У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України під головуванням заступника Міністра Олексія Рябчина відбулася нарада, де обговорили, який потенціал для розвитку водневої енергетики має наша держава.
09:52 (14.12.2019) Україна та Республіка Білорусь розширюють торговельно-економічне співробітництво
13 грудня відбулося 27 засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, у межах якого проведено зустріч Співголів національних частин зазначеної Комісії та пленарне засідання.
19:18 (01.11.2019) Результати робочої наради щодо стану моніторингу якості повітря
Сьогодні, 1 листопада 2019 року, відбулась робоча нарада щодо стану моніторингу якості повітря з представниками Гідрометцентру, КМДА, ДСНС, МОЗ, Держекоінспекції, Центральної геофізичної обсерваторії та громадськістю.
18:46 (29.10.2019) Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація виділять кошти на впровадження проектів для зберігання електроенергії
У рамках першого інвестиційному форуму "RE:THINK event tent" у м. Маріуполь за участі Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля підписано два важливих для розвитку енергетичної сфери документи.
20:18 (28.10.2019) Завершився черговий раунд тристоронніх переговорів щодо підписання договору транспортування газу
Зустріч пройшла конструктивно. "Наша спільна з Єврокомісією позиція: договір повинен бути довгостроковим з чітко визначеними обсягами", - повідомив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.
19:11 (16.10.2019) Мінекоенерго створило робочу групу для опрацювання перспектив сталого розвитку відновлюваної енергетики
Зазначена робоча група, яка буде складатись з представників інвесторів у об'єкти ВДЕ, працюватиме під головуванням Міністра Олексія Оржеля з метою напрацювання рішень для сталого та безперебійного функціонування енергетичного ринку.
15:09 (03.10.2019) Міжнародними експертами надано рекомендації щодо сталого проходження осінньо-зимового періоду 2019/2020
Рекомендації підготовлені робочою групою за участі міжнародних експертів з Міністерства енергетики США, Північно-західної тихоокеанської національної лабораторії, Національної лабораторії енергетичних технологій, експертів з Канади та ЄС, які працювали в Мінекоенерго протягом двох тижнів.
17:10 (27.09.2019) Впровадження нових проектів за сприяння Міжнародної фінансової корпорації (IFC) сприятиме енергоефективності та екологізації
Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель обговорив з представництвом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні питання подальшого співробітництва.
Олексій Оржель поінформував про завдання новоутвореного міністерства та нову політику екологічного розвитку.
10:50 (26.09.2019) У сучасному світі енергетика не може бути відокремлена від екології - Міністр Олексій Оржель
Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель взяв участь у роботі Кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку, який зібрав цього року лідерів країн, бізнесу та громадськості.
09:44 (13.09.2019) Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель обговорив із Світовим банком спільні пріоритети подальшого співробітництва
12 вересня 2019 року відбулась зустріч Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.
21:12 (12.09.2019) Реалізація спільних з ЄБРР проектів сприятиме прискоренню реформ в енергетиці - Олексій Оржель
12 вересня 2019 року відбулась зустріч Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з представниками ЄББР на чолі з Віце-президентом Аланом Пію.
17:22 (09.09.2019) Українська делегація підтвердила участь у тристоронніх переговорах по газу 19 вересня
Сьогодні українська делегація у складі Міністра енергетики і захисту довкілля Олексія Оржеля, голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталії Бойко і голови Офісу Національної інвестиційної ради при Президенті України Юлії Ковалів провела зустріч з Віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем та Заступником керівника директорату "Енергетика" Єврокомісії Клаусом-Дітером Борхардтом.
17:21 (06.09.2019) Міністр Олексій Оржель обговорив умови для будівництва сміттєпереробних заводів з французькою компанією "SUEZ"
Міністр окреслив основні напрямки роботи новоутвореного Міністерства та зазначив, що одним із пріоритетів є енергоефективність. Також підтвердив зацікавленість у впровадженні інвестиційних проектів, зокрема на муніципальному рівні.
14:29 (05.09.2019) Керівникам підприємств та структурних підрозділів апарату Міненерговугілля представили нового Міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля
У апаратній нараді взяли участь перший заступник та заступники Міністра енергетики та вугільної промисловості, державний секретар, народні депутати, голова Громадської ради при Міненерговугілля Семен Поташник.
12:58 (04.09.2019) Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель обговорив з Віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем основні пріоритети співробітництва
3 вересня 2019 року відбулась телефонна розмова Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля з Віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем.
12:56 (02.09.2019) Олексій Оржель окреслив пріоритети діяльності новоствореного Міністерства
2 вересня Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель прокоментував, як відбуватиметься об'єднання міністерств та пояснив пріоритети діяльності новоствореного Міністерства.
18:12 (17.07.2019) Міненерговугілля - серед лідерів щодо оприлюднення наборів даних
Про це зазначили експерти Урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" під час зустрічі в Міненерговугілля, яка проведена 17 липня під головуванням державного секретаря Максима Немчинова.
20:02 (01.07.2019) В України з'явилися нові можливості щодо додаткового видобутку вуглеводнів - Ігор Насалик
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик як голова Міжвідомчої комісії з організації конкурсу на укладання та виконання угод про розподіл продукції (УРП) побажав переможцям конкурсу на укладання угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах 9 ділянок, виконання взятих на себе зобов'язань та успішного видобутку з кожної свердловини.
17:50 (26.06.2019) Галузевий центр кібербезпеки сприятиме забезпеченню надійного захисту підприємств енергетичного сектору
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України проведено Донорську конференцію з кібербезпеки енергетичних об'єктів.
19:16 (18.06.2019) Делегація Міненерговугілля бере участь у Глобальній Конференції ІПВГ 2019 у м. Париж, Французька Республіка

У понеділок, 17 червня, проведено засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей. Захід спрямований на обмін досвідом з питань впровадження ІПВГ та розширення діалогу між зацікавленими сторонами.
21:49 (07.06.2019) Відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-Данський Енергетичний Центр II"
7 червня 2019 року у приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-Данський Енергетичний Центр II" під головуванням генерального директора Директорату енергетичних ринків, Голови Українсько-Данського Енергетичного центру Ольги Буславець в рамках реалізації міжурядової співпраці із стратегічного енергетичного планування між Данією та Україною.
13:08 (06.06.2019) Прийнято Закон "Про Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони"
Прийнятим Законом Верховна Рада України затвердила Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною (вказаний Додаток окреслює всі основні напрямки співпраці з ЄС у сфері енергетики), з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
15:29 (03.06.2019) Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розширює співпрацю з Королівством Норвегія
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулось перше засідання Українсько-норвезької робочої групи з питань ядерної захищеності, ядерної безпеки та аварійної готовності.
17:56 (29.05.2019) Україна виграє від проведення конкурсів на укладання угод про розподіл продукції - Ігор Насалик
Про це зазначив Міністр Ігор Насалик під час засідання Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції 28 травня 2019 року.
15:12 (29.05.2019) Українсько - Данська співпраця націлена на залучення інвестицій та новітніх технологій в галузь відновлюваної енергетики України
Про це зазначила генеральний директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько - Данського енергетичного центру Ольга Буславець під час круглого столу "Denmark & Ukraine B2B Roadshow: Renewable Energy Round Table", організованого в рамках двосторонньої міжурядової співпраці з питань стратегічного енергетичного планування між Україною та Королівством Данія.
20:13 (21.05.2019) Науковці надали пропозиції щодо посилення ролі науки та участі наукових інституцій у формуванні політики в енергетичній сфері
Напрацювання галузевих наукових інститутів мають стати основою інноваційного розвитку енергетичної галузі. Без виважених технічних рішень, експертних висновків, нових технологій не може успішно розвиватися енергетика.
12:45 (10.05.2019) Міненерговугілля має позбутися функцій з управління державними підприємствами - Міністр Ігор Насалик
Про це наголосив Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з експертами урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції", яка проведена згідно з Планом заходів з виконання Антикорупційної програми Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2018-2020 роки.
15:36 (06.05.2019) Оновлення Додатка 27 до Угоди про асоціацію - важливий крок з метою інтеграції енергетичних ринків
Під час зустрічі з громадськими організаціями, які працюють у сфері євроінтеграції, обговорено оновлення Додатка 27 (щодо енергетики) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зустріч проведена під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни-Климпуш-Цинцадзе.
13:17 (03.05.2019) Успішне проведення електронного аукціону з продажу спеціальних дозволів на розробку нафтогазових родовищ сприяє відкритості та прозорості видобувної галузі
Про роботу в напрямку відкритості та прозорості свідчить успішне проведення електронного аукціону з продажу спеціальних дозволів на розробку нафтогазових родовищ.
09:04 (03.05.2019) Делегація України бере участь у Третій сесії Підготовчого комітету Конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї
Третя сесія Підготовчого комітету Конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ПК ОК ДНЯЗ) проходить у м. Нью-Йорку (США) 29 квітня - 10 травня 2019 року.
14:19 (02.05.2019) Міненерговугілля: Ціна на газ для населення у травні становить 8247 гривень
Відповідно до Постанови Уряду від 3 квітня 2019 року № 293 державна компанія НАК "Нафтогаз України" зобов`язана знизити ціни на газ для населення.
08:05 (27.04.2019) Привітання Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика із світлим святом Воскресіння Христового
08:05 (27.04.2019) Оновлення Додатку XXVII "Співробітництво у сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику" до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: що зміниться в Україні і як?
12:08 (26.04.2019) Безпека функціонування АЕС є пріоритетом роботи Міненерговугілля
17:22 (25.04.2019) Спілкування з молоддю - важлива складова комунікацій з питань енергетики
Фахівці Міененерговугілля провели зустріч із старшокласниками Київської загальноосвітньої школи № 186. Ознайомили із діяльністю Міненерговугілля та напрямками реформ, спрямованими на досягнення ключової мети - інтеграції енергосистеми України до європейської енергосистеми.
18:00 (22.04.2019) Нагороджено учасників Всеукраїнського конкурсу "Молодь - енергетиці України 2018"
Урочистий захід з нагоди підбиття підсумків конкурсу проведено в актовій залу головного корпусу Національного технічного університету України "Київський політехнічний університет ім. І. Сікорського".
21:00 (18.03.2019) Міністр Ігор Насалик взяв участь у робочій поїздці Президента України Петра Порошенка на Хмельниччину та Рівненщину
На Хмельницькій АЕС Міністр Ігор Насалик та президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашківський взяли участь у нараді, проведеній під головуванням Президента України Петра Порошенка та за участю Віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку й торгівлі Степана Кубіва, з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки.
18:50 (06.03.2019) Стартувала магістерська програма з підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів
У Міненерговугілля проведено круглий стіл "Підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Огляд магістерської програми підготовки". Відкрила захід заступник Міністра Юлія Підкоморна.
12:53 (15.02.2019) Втілення рекомендацій та висновків ОЕСР щодо впровадження стандартів та керівних принципів із корпоративного управління державними підприємствами мають вагоме значення з точки зору вдосконалення управління нафтогазовим сектором та стратегічно важливим, як для енергетичної галузі так і для економіки, ДП НАК "Нафтогаз України" - наголосила Н. Бойко
14 лютого 2019 року заступник Міністра з питань європейської інтеграції Н. Бойко взяла участь у широкому обговоренні презентації, яка відбулась у Клубі Кабінету Міністрів України щодо заключного Звіту ОЕСР "Оцінка ОЕСР реформи державних підприємств у секторі вуглеводнів України.
17:09 (08.02.2019) Створення онлайн-платформи для звітування за стандартами Ініціативи прозорості видобувних галузей дасть можливість запровадити систему автоматизації процесу збору інформації
Питання щодо створення онлайн-платформи для звітування за стандартами Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) з метою розкриття даних видобувних галузей у межах реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" обговорили в Міненерговугілля під час робочої зустрічі під головуванням державного секретаря Максима Немчинова.
18:24 (06.02.2019) Реформування державного управління в Міненерговугілля виходить на новий рівень
Сьогодні в Міненерговугілля під головуванням державного секретаря Максима Немчинова проведено зустріч із представниками Представництва ЄС в Україні. Обговорили подальші кроки щодо впровадження пілотного проекту з реформування державного управління та ефективність та результати роботи директоратів.
19:44 (30.01.2019) Японські компанії зацікавлені щодо участі в будівництві об'єктів сонячної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження
Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславець 30.01.2019 провела зустріч з представниками японських компаній, зокрема, директором компанії "Deloitte Touche Japan" Нішімото Масатоші, виконавчим директором компанії "Green Power Development Japan" Секія Емі та ін., які представляють Уряд Японії.
16:07 (25.01.2019) Міненерговугілля продовжує роботу в рамках участі у пілотному проекті та удосконалює систему внутрішнього контролю
Триває робота створеної в Міненерговугілля робочої групи в межах участі у пілотному проекті з внутрішнього контролю за підтримки проекту двостороннього співробітництва між Міністерством фінансів України та Міністерством фінансів Королівства Нідерланди.
18:24 (24.01.2019) Міненерговугілля працює над реформуванням ринку нафтопродуктів та газових палив України
Під час наради було прийнято рішення про направлення напрацювань Міненерговугілля стосовно нормативів втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування до заінтересованих ЦОВВ відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України.
15:47 (24.01.2019) Міненерговугілля продовжує роботу в напрямку відкритості та прозорості енергетичного сектору - Максим Немчинов
Державний секретар Максим Немчинов взяв участь у підсумковому заході USAID "Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні" (Прозора енергетика), що здійснює аналітичний центр DiXi Group.
10:45 (22.01.2019) Привітання Міністра Насалика Ігоря Степановича із Днем Соборності України
Дорогі співвітчизники!
Від щирого серця Вітаю Вас із Днем Соборності України!
23:01 (18.01.2019) Інтеграція до європейських енергетичних ринків є пріоритетом для України - Наталія Бойко
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко зустрілася з керівником відділу економіки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Петером Ціглером.
08:05 (29.12.2018) Привітання Міністра Насалика Ігоря Степановича з Новим роком та Різдвом Христовим!
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із Новим роком та Різдвом Христовим!
16:44 (22.12.2018) Міністерство має відчувати світові тенденції розвитку енергетики і враховувати їх у стратегічному плануванні - Міністр Ігор Насалик
Вітаючи колег з професійним святом - Днем енергетика України, Міністр окреслив пріоритети майбутньої роботи Міненерговугілля та розвитку галузі в цілому. Зазначив про необхідність уваги до енергетичної галузі з боку Уряду, адже енергетика є основою економіки. Також звернув особливу увагу на розвиток галузевої науки.