МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна відіграватиме важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки Європи - Міненерго

30.06.2022 | 16:22

 

Заступник міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров взяв участь у експертній дискусії «Нова енергетична стратегія для Європи. Роль України», що відбулася 29 червня у Лондоні. Захід організований Радою з геостратегії, модератором дискусії виступив член Палати лордів Великої Британії лорд Рісбі. У заході також взяв участь заступник міністра підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великобританії Грег Хендс.

 

«Я впевнений, що Україна відіграватиме важливу роль у зміцненні енергетичної безпеки Європи та підвищенні стабільності європейського енергосектору», - наголосив заступник міністра.

 

Зокрема, Україна має потужну електроенергетичну сферу та експортний потенціал, може сприяти диверсифікації та безпеці постачання та зберігання природного газу для Європи. Водночас, значні перспективи розвитку мають такі інноваційні напрямки енергосектору, як воднева енергетика та біоенергетика.

 

«Енергетичний баланс змінюється в бік збільшення споживання електроенергії. Україна може забезпечувати цей попит завдяки потужній атомній енергетиці та значному потенціалу відновлюваних джерел енергії», - наголосив Фарід Сафаров.

 

Водночас потужності українських АЕС можна використовувати для виробництва водню. «Україна вже в недалекому майбутньому може стати конкурентоспроможним постачальником для європейського ринку», - зазначив заступник міністра.

 

Україна має значний потенціал транспортування та зберігання газу. «Наша газотранспортна система у поєднанні зі найбільшими в Європі ПСГ та можливостями для будівництва LNG-терміналів на Чорному морі сприятиме подальшій диверсифікації поставок газу до Європи, вивівши її на новий рівень енергетичної незалежності», - зауважив заступник міністра.

 

Разом з тим Україна має потенціал вийти на європейський ринок як потужний експортер біометану, який розглядається як варіант заміщення природного газу.

 

«Незважаючи на всі виклики, з якими стикається Україна сьогодні, я впевнений, що ми довели свої євроінтеграційні наміри та підтвердили роль України як надійного стратегічного партнера», - підсумував Фарід Сафаров.

 

Довідково.

Рада з геостратегії — незалежна некомерційна організація, розташована у Вестмінстері. Діяльність зосереджена на геополітиці та екологічній безпеці, зміцненні наукової, технологічної та промислової бази Великобританії та інших відкритих країн. Закордонна робота зосереджена на євроатлантичному, індо-тихоокеанському та полярному регіонах.

 

версія для друку