МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Рішення Європейської ради дозволяє європейським країнам зберігати стратегічні запаси газу в Україні - Герман Галущенко

27.06.2022 | 20:08

 

 

 

Міністр енергетики України Герман Галущенко привітав рішення Європейської ради, яке зобовязує країни ЄС заповнити газові сховища на 80% до 1 листопада і при цьому дозволяє залучати потужності учасників Енергетичного Співтовариства.

 

«Це рішення демонструє, що Європа реально оцінює загрози та ризики наступної зими в умовах енергетичної агресії з боку росії, спрямованої не лише проти України, а й проти всього європейського континенту», - написав міністр на своїй сторінці в Facebook.

 

Водночас він зауважив, що не всі європейські країни мають власні ПСГ, щоб надійно забезпечити населення та промисловість енергоресурсом. Тож рішення передбачає, що країни-члени Європейської ради можуть укладати контракти на зберігання газу з договірними сторонами Енергетичного співтовариства.

 

«Україна як головуючий в 2022 році учасник Енергоспівтовариства готова підставити своє плече та стати надійним партнером Європи у забезпеченні сталого газопостачання цього опалювального сезону. Наші ПСГ – найбільші в Європі і ми їх пропонуємо для зберігання запасів газу європейських країн. Тим паче, що умови зберігання в Українічи не найоптимальніші в Європі. Вже неодноразово казав, що Україна може зробитизробить) потужний внесок у забезпечення енергетичної безпеки і незалежності Європи. Лише пліч-о-пліч ми зможемо вистояти і дати гідну відсіч державі-терористу», - наголосив Герман Галущенко

 

версія для друку