МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 17 червня 2022 року

17.06.2022 | 17:57

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 14,3 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Донецькій області – 10 тисячам, Запорізькій – 1,9 тисячам, Харківській – 1,7 тисячам, Херсонській – 700 споживачам.

 

Газопостачання відновлено близько 1,2 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 17 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишається знеструмленим близько 731 населений пункт, загалом близько 587,3 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 353,5 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 39,1 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються близько 174,5 тисяч абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

Після аварійно-відновлювальних робіт, що були закінчені кілька днів тому, вчора була включена в роботу остання високовольтна повітряна лінія 750 кВ. Енерговузол центрального регіону знову працює за нормальною схемою. Наразі відновлюються волоконно-оптичні лінії зв’язку. 

 

У північному регіоні на підстанції 330 кВ продовжується відновлення захистів ліній 330 кВ. 

На сході на лінії 330 кВ ліквідовано 3 пошкодження проводу. 

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Нафтогазова галузь:

Усі діджитал сервіси ГК «Нафтогаз України» працюють в повному доступі. Споживачі ТОВ “Газопостачальна компаніяНафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу  на 1%.

Об'єкти мережі ПСГ залишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі.

 

АТ “Укргазвидобуванняпродовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

 

АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

 

Гідроенергетика:

Укргідроенерго продовжує забезпечувати покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, а також мобільний аварійний резерв в Об’єднаній енергосистемі України.

 

ГЕС та ГАЕС, які входять до складу компанії, працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів. 

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях.

 

На станціях тривають планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку