МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

33 українські енергокомпанії отримали від європейського бізнесу обладнання для відновлення електропостачання - Міненерго

16.06.2022 | 09:30

 

 

 

Заступник міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров взяв участь у відкритті міжнародної конференції Power Summit 2022, яка зібрала лідерів європейського енергетичного сектору, керівників провідних енергетичних компаній.

 

Фарід Сафаров наголосив, що Україна може стати одним з напрямків для інвестицій європейських компаній, зокрема, й для побудови нової, ефективної та екологічної енергетичної інфраструктури.

 

«Фаза відновлення України після війни надасть багато можливостей, і я запрошую планувати вже зараз, що ми можемо зробити разом. Одна з ідейкомпанія може обрати регіон, район чи місто, щоб допомогти їм відновити енергетичну інфраструктуру, зробити її більш якісною, екологічною та безпечною», - зауважив заступник міністра.

 

Він підкреслив, що вже зараз Україна отримує значну допомогу та підтримку міжнародного співтовариства у боротьбі проти російської агресії.

 

«Наразі 33 компанії отримали понад 300 генераторів, близько 45 кілометрів кабелів та 560 опор повітряних ліній, а також 11 тисяч одиниць іншого спеціалізованого обладнання, наданого європейськими компаніями. Більше допомоги розділено серед обленерго для відновлення електропостачання споживачам. Ми щиро вдячні всім і особливо комісару Кадрі Сімсон за керівництво міжнародною допомогою. Ми також високо цінуємо ефективну координацію з боку Секретаріату Енергетичного Співтовариства», - наголосив заступник міністра.

 

Фарід Сафаров відзначив також підтримку Єврокомісії, зокрема, в напрямку  інтеграції українського та європейського енергетичних ринків, адже Україна може стати надійним постачальником екологічно чистої електроенергії, допомагаючи Європі звільнитися від російського газу та вугілля.

 

версія для друку