МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Герман Галущенко: Заборона експорту мазуту, вугілля і газу українського видобутку збільшує можливості успішного проходження ОЗП 2022/2023

15.06.2022 | 20:18

 

 

 

 

Рішення Кабінету Міністрів щодо заборони експорту деяких видів палива українського походження допоможе забезпечити успішне проходження країною наступного опалювального сезону. До цього, Міністерство енергетики на першому тижні війни заборонило експорт українського газу, а трохи пізніше – експорт вугілля.


Міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі телемарафону підкреслив, що підготовка до опалювального сезону 2022/2023 вже розпочалася. Водночас вона ускладнена викликами, пов’язаними з війною.


“Перед нами стоять серйозні виклики. В першу чергу
- це труднощі через російського агресора і руйнування, які вони продовжують чинити. Ми докладаємо максимальних зусиль для відновлення мереж. Зокрема, вже вдалося повністю відновити електропостачання Київської області”, - зазначив він.


Герман Галущенко наголосив, що міністерство має бачення, як забезпечити наявність належних ресурсів, роботу генерацій і відповідно належне постачання електроенергії та газу для проходження наступного ОЗП.


“Ми кардинально змінили багато підходів, які не застосовувалися при проходженні попередніх опалювальних сезонів. Зокрема, заборонено експорт газу вітчизняного видобутку і вугілля. Ми виходимо з того, що зараз максимально всі ресурси держави, наявні можливості мають працювати на те, щоб забезпечити проходження наступного ОЗП”, - підкреслив міністр.


Це не означає, що ми виключно за рахунок вітчизняних ресурсів забезпечимо проходження наступного сезону. Є розрахунки, скільки нам треба імпортувати газу і вугілля”, - додав Герман Галущенко.


Міністр також зазначив, що відповідні розрахунки проводяться з врахуванням “резерву надійності на випадок, якщо одним ресурсом треба буде замістити інший для того, щоб стабільно працювала енергосистема”.


Герман Галущенко наголосив, що експорт української електроенергії є одним із ресурсів, за рахунок яких буде підтримуватися робота і забезпечуватися ліквідність українських генеруючих компаній.


Це важливо для фінансової стабільності нашого ринку. Водночас тим самим ми допомагаємо європейським країнам заміщувати російськи
й газ і вугілля українською електроенергією”, - зазначив міністр.


Герман Галущенко нагадав, що Україна вже експортує електроенергію до Польщі та Молдови.


Відео можна переглянути за посиланням.

 

версія для друку