МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 15 червня 2022 року

15.06.2022 | 16:06

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 30 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Запорізькій області – 14 тисячам, Донецькій – 8,9 тисячам, Харківській – 4,1 тисячам, Херсонській – 1,5 тисячам, Миколаївській – 1 тисячі, Дніпропетровській – 140 споживачам.

 

Газопостачання відновлено 2,8 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 15 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями, залишаються знеструмленими близько 722 населених пункти, загалом близько 613,5 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 352,1 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 40,2 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 178,5 тисяч абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

На сьогодні відремонтовано 100% магістральних мереж, пошкоджених обстрілами на півночі України.

Загалом на  деокупованих територіях бригади та підрядниками «Укренерго» відновили роботу 12 підстанцій та 33 магістральних лінії електропередачі напругою 220-750 кВ.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку